Grand Prix v Jeseníku

Pohled na naši účast z pera Adama Kurfürsta:

Dne 18. září se naše osmičlenná výprava pod vedením Marka Růžičky vydala do Jeseníku na 3. ročník Memoriálu Svatopluka Hastíka, který je zároveň prvním turnajem letošní série Grand Prix Olomouckého kraje 2021/2022 v rapid šachu mládeže. Po náročné cestě vlakem z Olomouckého nádraží a následné procházce Jeseníkem jsme se nakonec dostali do budovy městského úřadu, kde se turnaj odehrával.

Soutěže v kategorii A (U10) se neúčastnil nikdo z našeho oddílu, zajímavé však je, že zde hrálo pouhých 7 hráčů, systém byl tedy „každý s každým“.

kategorii B (U12) v celkovém pořadí zvítězil o pomocné hodnocení náš mladý šachista Jan Knápek (5,5 bodů), za ním se těsně umístili Rostislav Wagner (5,5 bodů) a Kristian Poljak (5 bodů).

Kategorii C (U14) suverénně ovládl Dan Zrůbek (neuvěřitelných 7 bodů), který je opět členem Agentury. Za ním se těsně umístili Patrik Pukowietz (5 bodů) a Mykola Haidenko (4,5 bodů). Oto Růžička z A64 Grygov zde hrál o kategorii výše než by mohl podle věku a získal 3,5 bodu.

Kategorie D (U18) hrála tentokrát ve spojení s kategorií OPEN a z pohledu zastoupení členy A64 byla nejpočetnější. Ve skupině OPEN zvítězil Jakub Půlpán (6,5 bodů), hned za ním se umístil Patrik Gnida (6 bodů) a 3. pozici obsadil Krzysztof Banasik (6 bodů). Ve skupině U18 se stal 3. nejlepším chlapcem Adam Zrůbek (4 body), před ním skončili Jan Cimburek (4,5 bodů) a Jan Kolář (4,5 bodů). Nejlepší hráčkou kategorie však byla Veronika Ondráčková (4,5 bodů), která díky lepšímu pomocnému hodnocení předběhla i kluky.  Z naší výpravy pak uhrál 3,5 bodu Michael Černý, 3 body Ema Růžičková (2. nejlepší dívka v kategorii U18) a 2,5 bodu Adam Kurfürst.

Celý turnaj jsme si moc užili, avšak účast v následujícím roce neplánujeme, jelikož poháry jsou moc velké a ceny jsme téměř nemohli unést… 😉