Mládež bojovala na více frontách

V sobotu 14. dubna 2018 se v Litovli uskutečnil předposlední turnaj Grand Prix mládeže Olomouckého kraje v rapid šachu. Mezi krajskou elitou se neztratila ani početná výprava A64 Grygov. V kategorii do 10 let jsme měli šest zástupců. Bronzovou medaili získal Dan Zrůbek, který tak potvrdil své nasazení a v průběžném pořadí je zatím čtvrtý, ovšem s minimálním odstupem na medailové pozice. Velmi příjemným překvapením byl výkon Lenky Mikešové, která se při své premiéře v této soutěži nezalekla mnohem silnějších soupeřů, vybojovala pět bodů ze sedmi partií a suverénně zvítězila v kategorii děvčat. Statečně se se staršími soupeři bil i Jenda Knápek – uhrál pěkné 4 body. I ostatní naši reprezentanti v této kategorii – Květa Bouchalová, Oto Růžička a Vavřinec Kubíček se za svůj výkon rozhodně stydět nemusí.

I ve dvanáctkách jsme získali medaili – tentokráte stříbrnou. Může za to opět Zrůbek, tentokráte Adam. Přestože je (stejně jako jeho brácha) o rok mladší než jeho konkurenti, hraje zdravě sebevědomě a i on může zaútočit na medaili v celkovém pořadí. Svou sestrou se nechal inspirovat Radek Mikeš – vybojoval 4 body a skončil na velice pěkném 6. místě. Adam Kurfürst byl 8., Matyáš Melich 10. Oba již dopadli i lépe, ale pořád se jedná o nadprůměrné umístění. V kategorii do 14 let získal Lukáš Bureš 50% bodů a byl 10., což přibližně odpovídá jeho nasazení.

O týden později se konaly dvě soutěže družstev mládeže hrané vážným tempem. V Krnově se dohrávala poslední čtyři kola dorostenecké ligy. Abychom se v soutěži udrželi, museli jsme minimálně 2x vyhrát. Ačkoliv v každém zápase jsme měli reálné šance na výhru, tak jsme jeden prohráli a tři remizovali. To znamená sestup a jednoroční půst. Nedá se nic dělat, kromě hostujícího Šimona Londina, který byl jasným tahounem týmu, zahráli dobře jen nejzkušenější Matěj Hrabal a Nikola Gregůrková. Ostatní se ligou spíše protrápili a jejich bodový přínos byl malý. Nejedná se o žádnou tragédii, účast v dorostenecké lize není povinností, spíše příležitostí dobře si zahrát. Příští rok si naše mládež zahraje jiné turnaje, a pokud vyhrajeme KP družstev mládeže, tak do ligy půjdeme silnější!

Právě KP družstev mládeže se konalo v Litovli. Nás reprezentovalo družstvo B, složené převážně z hodně mladých hráčů. Proto nebylo moc šancí na výraznější úspěch, k medaili ale nebylo daleko.  Velmi dobrou hru opět předvedli bratři Zrůbkovi, ale i ostatní získali cenné zkušenosti.