Naše mládež ovládla turnaj GP v Olomouci

V sobotu 18. října 2014 se na Přírodovědecké fakultě UP Olomouc uskutečnil první turnaj Grand Prix mládeže Šachového svazu Olomouckého kraje. Série GP se skládá z šesti turnajů, které jsou otevřeny pro všechny zájemce (dané věkové kategorie). Do celkového pořadí jsou ale zařazeni jen hráči registrovaní v ŠSOK, každému se počítají čtyři nejlepší výsledky (bližší rozpis GP viz web ŠSOK).

Ale zpět k turnaji v Olomouci – v kategorii do deseti let (ročník narození 2005 a mladší) excelovala Ema Růžičková, která získala krásných 6 bodů ze sedmi a jen pomocné hodnocení ji odsunulo na 2. místo. Ale zisk stříbrné medaile mezi chlapci a suverénní vítězství v kategorii děvčat je vynikající výsledek! Velmi dobře si počínal také Pavel Kubala, jeho pět bodů stačilo na 4. místo.  Skvělé je také šestá příčka Tomáše Mohapla, který je o dva roky mladší a prohrál jen s prvními třemi hráči. Desátý skončil Lukáš Bureš, což při jeho debutu v této soutěži také lze hodnotit pozitivně. Příliš se nedařilo Adamu Kurfürstovi, ale i on má všechno teprve před sebou.

Ve dvanáctkách si suverénně počínal Vojta Kubala, jenž raketově odstartoval (5,5/6) a ani prohra v posledním kole jeho vítězství v turnaji neohrozila. Pátá skončila Nikola Gregůrková, nejlepší dívka v této kategorii. O deset míst níže skončila Alžběta Kamarádová, což znamenalo bronz mezi dívkami této kategorie.

Stejný start jako Vojta měl i Matěj Hrabal ve čtrnáctkách (ačkoliv věkem patří o kategorii níže). I on ale prohrál poslední kolo a přenechal tak prvenství Šimonu Londinovi z Prostějova, který v našich barvách startuje v dorostenecké lize. Ale i tak je 2. místo Matěje vzhledem k jeho věku výborným výsledkem. Jedenáctý skončil další z našich nově registrovaných debutantů Petr Ondra, tři body napoprvé nejsou špatným výsledkem. Příliš se při přechodu do vyšší kategorie nezadařilo Janě Obšivačové, ale stříbro v mezi děvčaty uhájila.

Celkově tedy naši žáci získali sedm medailí – 3 zlaté, 3 stříbrné a 1 bronzovou a i většina ostatních reprezentantů předvedla slušné výkony. Doufejme, že v následujících turnajích se podaří na ně navázat nebo je ještě vylepšit!