Naši mladí v Bezměrově

V červenci proběhl šachový festival mládeže v Bezměrově. Jednalo se o pětidenní turnaj pro mládež do 13 let. Zastoupení zde měl i náš klub díky účasti dvou rodin, Zrůbkových a Mikešových.

Stručné zhodnocení nám poslal pan Mikeš:

Adam Zrůbek měl skvělý nástup do turnaje, kdy po 5. kole měl našlápnuto na medaili v celkovém umístění. Po smolných partiích v závěru turnaje z toho nakonec vyšlo 13. místo. Smutek naštěstí vystřídala radost z 1. místa v kategorii U11.

To Dan měl naprosto opačný trend, kdy posledními třemi vyhranými zápasy poskočil o příčku před Adama. V silně obsazené kategorii U9 to však na medaili nestačilo a odvezl si alespoň pěkného plyšáka.

Pro Lenku Mikešovou to byl první turnaj ve vážném tempu a několik partií si pokazila až v koncovce, kdy polevila v soustředění. Nicméně plyšák za 5. místo v kategorii U9 mezi děvčaty je zasloužený. Radek se potýkal se zdravotními problémy a na šachovnici to bylo poznat. Nakonec bylo úspěchem, když odehrál všech 9 kol.

Pro všechny naše hráče to byla velká zkušenost potkat se se silnou konkurencí ve vážném tempu. Podrobné výsledky níže.

Den před hlavním kláním se konaly jednodenní turnaje v rapidu. Toho se účastnili za Agenturu pouze Zrůbkovi a výsledky byly vynikající. Adam skončil s bronzovou medailí, Dan na 6. místě. Za souhrnné výsledky turnajů v rapidu U11 a U15 se vyhlašovaly i nejlepší týmy. Naše pouze dvoučlenné družstvo obsadilo krásnou třetí příčku.