OL Liga April Edition

Ve čtvrtek 14. dubna pokračovala třemi turnaji Olomoucká šachová liga. Pokročilejší mládež sbírá zkušenosti v dlouhodobém turnaji hraném společně s dospělými a tradiční jsou rapid turnaje v kategorii mládeže a Open.

Dlouhodobý turnaj s přehledem vede Vít Valenta z Velkých Losin, s odstupem jej sleduje Bořivoj Novák z T.J. Sokol Hranice, ale už na třetím místě průběžného pořadí je mladá Nikola Gregůrková z A64 Grygov. Další dospěláci sice zatím obsadili téměř celou první polovinu průběžného pořadí, ale mládež jim dýchá na záda a rozhodně to nemají jednoduché 🙂 Hraje se vždy jedno kolo v rapid tempu a jedno kolo na 60 minut se zápisem. V delších partiích se rozděluje dvojnásobný počet bodů.

14  Losse Josef 1000 Agentura 64 Grygov x x x x 0 0 0

V rapid turnaji mládeže s přehledem zvítězil Pavel Kubala ze ZŠ Droždín (5 bodů z 5 kol) před Jakubem Sowou ze stejné školy (4/5) a Adamem Kurfürstem ze ZŠ Hálkova (4/5). Jedinou dívkou byla Julia Alfimová ze ZŠ Demlova. I v této kategorii je vidět postupný posun pravidelných účastníků směrem vzhůru, jak v pořadí, tak v šachové výkonnosti.

olliga20160414
Zleva Julie Alfimová, Adam Kurfürst, Pavel Kubala a Jakub Sowa

Výsledky turnaje na chess-results.com

V kategorii Open se sešla poměrně vyrovnaná konkurence. Z vítězství se nakonec radoval Karel Haderka z Tatranu Litovel ze ziskem (4/5). Druhým místem potvrdil vzrůstající výkonnost šimon Londin z SK Prostějov (3,5/5) a třetí byl Jáchym Bareš z A64 Grygov (také 3,5/5).

Další díl Olomoucké ligy můžete naživo sledovat nebo se jej raději přímo účastnit 12. května (propozice) a ze záznamu pak opět na těchto stránkách…