Šest medailí z Mohelnice!

V sobotu 25. března 2017 pokračovala krajská Grand Prix mládeže v rapid šachu čtvrtým turnajem v Mohelnici. Náš oddíl reprezentovalo celkem 12 nadějí.

Nejvíc jich startovalo v kategorii do 10 let – šest. Nejzkušenější z nich, Tomáš Mohapl, opět prokázal, že v této věkové kategorii nemá v kraji konkurenci, porazil všechny soupeře a suverénně zvítězil. Potěšitelné je, že i další dvě medaile v této kategorii získali naši borci! Výborně se při premiéře na krajské úrovni uvedl Adam Zrůbek – hrál nebojácně, prohrál jen s vítězem, a když v posledním kole v prestižním souboji porazil i svého oddílového kolegu Adama Kurfürsta, stanul na stříbrné pozici ziskem 5,5/7! Prohra v posledním kole je nemilá věc, přesto Adam Kurfürst získal 5/7 a zasloužený bronz. Je to již jeho druhá medaile v tomto roce a Adam bude bojovat i o medaili v celkovém hodnocení soutěže! Umístění našich zbylých zástupců v této kategorii ve světle hattricku zmiňované trojice vypadá jako slabší, ale ani oni se nemusí stydět. Dan Zrůbek (také při svém prvním startu) získal pěkné čtyři body a skončil 13. a Matyáš Melich se stejným bodovým ziskem 14. Matyáš je již zkušenější a určitě má na to skončit lépe, musí ale hrát naplno všechny partie. Zde si nepohlídal start a ani finiš 3/3 už na lepší výsledek nestačil. Zajímavostí je, že zmiňovaná pětice je žáky ZŠ Hálkova Olomouc – asi dobrá škola! Až 27. skončil Vávra Kubíček. Na vině je jeho zbrklost, dokud nezpomalí, o moc lepší to nebude!

V kategorii do dvanácti let je samozřejmě těžší konkurence, přesto moc spokojeni být nemůžeme. Jako muž dvou tváří se prezentuje Pepa Losse – dva dny před GP porazil v Dlouhodobém turnaji na UP  po výborném výkonu silného hráče, ale v sobotu naopak zahrál pod své možnosti – získal 3,5/7 a skončil 11. Lukáš Bureš byl 16. se třemi body, Radek Mikeš 17. se stejným bodovým ziskem. Velkou brzdou všech tří je povrchní rychlá hra, při které mohou porazit jen slabé soupeře. Škoda, všichni tři mají navíc!

Ve čtrnáctkách se už hrají docela kvalitní partie a my můžeme být rádi, že se to týká i našich borců. Rutinovaně si počínal Matěj Hrabal – ziskem 6/7 obsadil druhou příčku. Vzhledem k tomu, že v celém turnaji bojoval o zlato, může být trochu nespokojen, ale i stříbro je pěkné! Vyrovnané souboje s kluky svádějí naše dvě talentovaná děvčata – Nikola Gregůrková a Ema Růžičková. Obě jsou již zvyklé hrát především vážné partie, rapid určitě není tempo pro ně. Přesto kromě zisku zlata a stříbra v kategorii dívek skončila Nikola 5. a Ema 10. po prohře v posledním kole.

Další turnaj je v sobotu 8. dubna v Litovli a závěr 6. května v Grygově!

V průběžném pořadí – viz ssok.chess.cz/grandprix.php?Sezona=2016 si naši zástupci také nestojí špatně, ale zajíci se počítají až po honu! Proto doufáme, že dobyté pozice udržíme nebo ještě zlepšíme, určitě je to v našich silách. Jen je třeba u partii přemýšlet, nikoho nepodcenit a také se nikoho zbytečně nebát!

gpmohelnice20170325-1

Medailisté z U10 v posledním kole hráli na prvních šachovnicích: Tomáš Mohapl černými na první šachovnici, na druhé bílými Adam Kurfürst, černými Adam Zrůbek.

gpmohelnice20170325-2

Lukáš Bureš a Pepa Losse při vzájemné partii, tentokrát bohužel na zadních šachovnicích.

gpmohelnice20170325-3

V U 14 naši zástupci zahráli často vpředu. V tomto kole všichni bílými: Nikola Gregůrková, Matěj Hrabal, Ema Růžičková