1. turnaj Grand Prix mládeže

V sobotu 12.10. se osm našich mládežníků vypravilo do Jeseníku na 1. turnaj série Grand Prix. Hrálo se na 7 kol tempem 15+3. V kategorii do 10. let se podařil husarský kousek Květě Bouchalové, když prohrála jen s favoritem turnaje. S 6 body byla suverénně první a brala pohár za celkové pořadí i za dívky. Další náš zástupce Jan Knápek se snažil hrát jako Květa, ale některé partie pojal tempem blesku a toho silnější soupeři využili. Nicméně 5 bodů a 4. místo je pěkný výsledek.

Nově mezi dvanáctileté se zařadili Dan Zrůbek a Lenka Mikešová. Oba dva ukázali, že se v této kategorii chtějí řadit mezi špičku. Se silnějšími soupeři než v desítkách Dan uhrál 5 bodů – 5. místo a Lenka 4 body – 9. místo, druhá mezi dívkami.

Ve čtrnáctkách byla obdobná situace. Tuto kategorii si nově vyzkoušeli 3 naši hráči. Adam Zrůbek, loňský vítěz GP do 12 let, zde uhrál 4,5 bodu, což stačilo na bronz. Adam prohrál pouze se staršími zkušenými hráči, kterým vyhovuje rychlé tempo. Adam déle přemýšlel a pak se dostával pod časový tlak. Adam Kurfürst sice prohrál hned úvodní partii, ale potom se už jen zlepšoval. 4,5 bodu znamenalo 4. místo. Posledním naším zástupcem byl Matyáš Melich, který sice začal výhrou, ale pak už se pořádně nesoustředil a skončil se dvěma body na 15. místě.

V nejstarší kategorii do 18 let nás reprezentoval Michael Černý. Tato kategorie byla sloučena s dospělými. Michael si alespoň mohl zahrát s opravdu kvalitními soupeři. V silné konkurenci vybojoval 2,5 bodu.

Výsledky na http://chess-results.com/tnr476107.aspx?lan=5&art=0&fed=CZE