A64 PřF Olomouc – ŠK DUE POP Uničov

Dne 10. 11. 2013 se na půdě Přírodovědecké fakulty konalo 2. kolo KP. Proti domácím borcům v poměrně silné sestavě nastoupili Uničováci trochu oslabení, ale to se nakonec ukázalo jako nesměrodatné a jednalo se o vyrovnané utkání.

Hned jako první po hodince hry skončil František Kamarád s Janem Filipíkem na poslední šachovnici, který soupeři nedal šanci a domácí borci se dostali do vedení 1-0.

Poté byl na předposlední desce vyškolen domácí Jáchym uničovským mecenášem panem L. Popem, který sponzoruje tamní šach. Pan Pop přešel do věžovky s dvěma pěšci víc a zkušeně to utavil v první bod hostů, 1-1.

Po asi třech hodinách skončila partie na 5. desce. Domácí Sněhota po léčkách ve střední hře přešel do vyhrané pěšcovky, kde pan Jar. Filipík tahal za kratší konec, 2-1.

O pár chvil později jsem já na 6. šachovnici po odmítnutí nabídky remízy od O. Axmana gradoval tlak. I když ne zcela přesně a mělo to celkem rezervy, tak jsem nakonec utrpěl vítězství a bylo to 3-1.

Po dohrání mé partie za chvilku ukončil Igor Alfimov remízovou střelcovku s panem L. Kočím a vše už bylo na bedrech hráčů na prvních třech šachovnicích. 3,5-1,5

Už se schylovalo k časovým kontrolám a bylo jasné, že zde se bude lámat chleba. Časová kontrola se stala osudnou panu Švancarovi, kterému chyběl jediný tah k překonání této mety a bohužel pro Uničov poměrně vyrovnanou pozici nezvládl s domácím borcem Standou Sochorem. 4,5-1,5

Poté Pepa Zedník zcela prohranou pozici spokojeně vzdal s vidinou celkového vítězství našeho týmu a bylo to 4,5-2,5.

Poslední partie Kolašín-Švéda byla velmi ostrá. Jelikož Koláč jako správný týmový kolega nevěděl, jak se to má, a myslel si, že musí vyhrát, tak, i když mohl věčným šachem ukončit partii, snažil se vykouzlit vítězství, a to ho stálo i ten půl bod a po asi pětihodinovém maratonu ukončili aktéři tento zápas v poměru 4,5-3,5 pro A64 PřF Olomouc.

Chtěl bych poděkovat klukům, že mou premiéru v pozici kapitána okořenili o vítězství, a doufám, že budeme pokračovat i nadále na vítězné vlně.