Mistrovství Moravy a Slezska mládeže 2018

Na Mistrovství Moravy a Slezska mládeže 2018 měla A64 Grygov hojnou účast, což je určitě dobře. Mimo turnajových partií se všichni účastnili také rozborů a připrav, takže se při náročném programu určitě hodně naučili.

V kategorii do 10 let se nejlépe umístil Dan Zrůbek ze 6 doby z 9. kol a celkové 9. místo mu dává naději na postup na mistrovství republiky, které se hraje na jaře. Postupuje sice 8 hráčů, ale jejich kategorii vyhrála dívka, která se tak může rozhodovat, zda si zahraje MČR dívek nebo chlapců. MČR chlapců je otevřené i pro dívky, které se kvalifikují. Dívky mají mistrovství republiky jinak otevřené a na Moravě tedy hrají především o medaile.

V této kategorii jsme také měli dvě dívky, které hrály také velmi dobře vzhledem k tomu, že se jednalo o první turnaj, který hrály vážný tempem. Květa Bouchalová měla 4,5/9 a Lenka Mikešová 4/9. Nejmladší Oto Růžička především sbíral zkušenosti a i tak získal 2,5 bodu.

V kategorii do 12 let bojoval v posledním kole o postup na MČR Adam Zrůbek, ale prohra je odsunula až na celkové 19. místo. Celkově hrál velmi dobře. Ve stejné kategorii se druhá polovina turnaje nevydařila Adamu Kurfürstovi, když přehlížel i možnosti, které by jinak měl vidět. Mohl se na tom podepsat i náročný systém turnaje, kdy se hrají zpravidla dvě vážné partie za den a v posledních kolech se na kvalitě hry únava určitě podepisuje. Podmínky jsou náročné pro všechny stejně a někdo se s tím vyrovná lépe, někdo hůře.

V kategorii do 14 let se nejlépe umístila Ema Růžičková a 5,5 bodů jí stačilo na stříbrnou medaili mezi dívkami. Velmi solidně hrál Radek Mikeš, ale nějaká přehlédnutí se také stala. Výsledek 4/9 je stále pěkný. U Lukáše Bureše (3/9) bylo chyb jen o něco více a soupeři zde už nenechávají nic zadarmo. Zjistil ale také, jaká zahájení by se měl naučit a turnaj pro něj byl určitě také přínosný. Julija Alfimova hrála svůj první turnaj vážným tempem a tomu odpovídá i výsledek 2,5/8, ze kterého si není potřeba dělat žádné starosti. Důležité je, zda se naučí potřebné koncentraci, vybuduje zahájení, techniku a zkušenosti nutné pro vážné tempo.

V kategorii do 16 jsme zastoupení neměli. Hráči z jiných oddílů Olomouckého kraje v této kategorii přinášeli na rozbory poměrně kvalitní partie a můžeme se těšit, až tam naše mládež bude také.

Celkové výsledky