Oblast jih

Družstvo A64 PřF UP Olomouc vstoupilo do nové sezony Oblastního přeboru jih v neděli 8.11. Zápasem s „B“ družstvem SK Prostějov.

Dva zkušené hráče ze sestavy odsálo družstvo hrající ve stejném termínu 2. ligu a tak dostali příležitost i mladší členové. To nakonec i odpovídá jednomu z plánů pro toto dužstva, kterým je sbírání zkušeností těch nejmladších s kvalitními soupeři.

Na první šachovnici se v zápletkách nakonec zorientoval František Kamarád lépe než soupeř Aleš Hradský, na druhé šachovnici bezproblémový bod vyzískal Marek Růžička proti Vojtechu Královi. Souboj kapitánů na 3. desce (Lukáš Vysloužil za domácí a Karel Meissel za hosty) skončil remízou, stejně jako souboj Ivo Škvíra hrajícím za domácí s mladým Šimonem Londinem za hosty. Tím ale bodové zisky domácích skončily a na dalších šachovnicích postupně kapitulovali Ema Růžičková, Petr Ondra, Tomáš Mohapl i Matěj Hrabal. Odehráli ale kvalitní partie a zkušeným soupeřům vydrželi větišnou vzdorovat poměrně dlouho. V dalších zápasech určitě přijdou i nějaké ty body!