Poslední zápas a první vítězství Céčka v letošním roce

V sestavě Zvolánek, Musil, Doubek, Hrabal Matěj, Gregůrková, Šobáň Jan, Losse, Zrůbek, kterou se podařilo Tomáši Doubkovi poskládat, to vypadalo nadějně. Začalo se v devět, pozdější příchod hlásí na jedničce za soupeře Michal Peřina, za nás Honza Šobáň na šesté desce.

Já hraji na druhé s Kašpárkem, Jirka hraje rychle, jednoduše a po hodině má malé plus a půl hodiny navrch. Vedle na prvé šachovnici cvičí Libor Zvolánek Michala Peřinu ve strategii. Na třetí Tomáš hraje královský gambit, pozice je ostrá jako břitva. Matěj na čtvrté má aktivní pozici a Nikola v čele druhé poloviny (5. deska) rovněž. Dále je to horší, Honza Šobáň a Pepík Losse mají nějak málo pěšců  a Adam Zrůbek přehlédnul v zahájení figuru. Takže když Tomáš na třetí a Libor na prvé bodují je to vlastně napřed 1:1 a hned na to 2:2. Přibližně v poledne je to 3:2 pro nás, Nikola dotáhla partii k zisku dvou pěšců a Martin Konečný vzdává. Honza houževnatě brání horší pozici dvojice lehkých figur s věží  proti dvojici věží, ke kterým má Tomáš, tentokrát Ochman, převahu několika pěšců a na chodbě si hodně věří. Matěj na čtvrté obětuje dámu a hraje kouzelnou pozici, kterou převede do převahy několika pěšců. Já získávám pěšce a hned pozici kazím, obětovávám přechodně jezdce a zjišťuji, že jej ztrácím. Jirka Kašpárků mi ale uvěřil a pěšec mi zůstal. Mezitím Honza prohrává; 3:3. Těsně před vrcholem časovky jsme v místnosti tři: já, můj soupeř a Tomáš Doubek, Matěj vyhrál, vedeme 4:3 a Jirka nabízí remízu, unikám z matových pokusů, vzniká čtyřvěžová koncovka se třemi mými pěšci proti soupeřově dvěma. V přidaném čase po šesti dalších tazích soupeř partii vzdává – 5:3. Poprvé vyhráváme, pět vítězství vpředu, tři nuly vzadu. Mladíkům vzadu se nedařilo, což o to, soupeři byli lepší. Nade mnou však bohyně Caissa držela ruku, hrubice, kterou jsem vyrobil, by se neměla opakovat.

Máme závěr kalendářního roku a s některými šachovými přáteli se potkáme na vánočních a novoročních šachových akcích, ale nikdo nebudeme všude.

Přeji všem hezké vánoční svátky a vše nejlepší, zdraví a trochu štěstíčka do nového roku 2018. Ostatní už přijde samo.

Váš Víťa M.