Rošáda Prostějov – A64 Grygov podruhé

Po týdnu jsme se jako čtyři mušketýři (Bareš, Musil, Hrabal a Škvír), sice za jiné družstvo, ale opět ocitli v kavárně Kavárna Gallery Dvořák v Prostějově. 10 minut před devátou jsme si prohlíželi novou hrací místnost. Tentokrát se hraje ve zvýšeném přízemí v jedné ze zámeckých komnat, ačkoliv jsme výše než kavárna, je zde chladněji.

Zápas začal přesně v 9:00, po půl hodině se protahuji a letmým pohledem na partie konstatuji mírné plus pro nás. Jáchym stojí lépe, já jsem zatím nevyrobil žádnou hrubku, Matěj vykouzlil pěšce navíc, Nikol je v terorii a čtveřice Malenovský, Škvír, Šmajzrová a Jelínek se jeví rovněž vyrovnaně. s panem Vladimírem Dvořákem jsem počítal s Holandskou, ale jinak, takže příprava dobrá, ale na jinou variantu, ztrácím čas. Stačím si ještě všimnout, že Matěj s kamenným výrazem hráče pokeru sbírá druhého pěšce, na druhé straně Martin (Malenovský) přehlédnul?, proútočil? figuru. Katka (Šmajzrová) hájí mírně horší koncovku a jinak pořád vše OK. Je 10:20 a Matěj zavěšuje, 1:0 pro nás. Takřka v 11 hodin se Katka rozchází smírně s Matějem Gorbou  asi o půl dvanácté vítězí Jindra Jelínek nad Ociepkou a Martin vzdává marný boj se Snášelem a Rošáda tak snižuje 2 1/2 : 1 1/2. Hrabalovi (otec a syn, Martin a Jindra) v zápětí odjíždí na zasloužený nedělní oběd. Můj soupeř nevyužil mého zaváhání (v zahájení jsem zvolil neobvyklé, ale přece jen měkké, možná i slabší pokračování), dostal se pod tlak a konečně mám lepší čas, takřka ve 12:00 přichází Nikol „můžu přijmout remízu?“, „samozřejmě“ odpovídám poněkud roztržitě, protože můj soupeř dělá poslední chybu a po výměně dam ztrácí figuru. 4: 2!

Vydržel jsem ještě půl hodiny, Jáchym postupně kazí pozici a v těžké koncovce ztrácí pěšce, Ivo hraje koncovku s kvalitou míň, jsou určité možnosti projít pěšcem „a“ na 8. řadu, ale když ji míjí, předpovídám mým dvěma milým společnicím výsledek 4:4, loučím se a jedu domů. Odhad mi potvrdily večer výsledky na webu.