Sezóna hrůzy skončila

V neděli 15. 4. 2018 skončila sezóna soutěží družstev dospělých. Hned na úvod si přiznejme, že byla nejhorší v celé naší historii.

Již před začátkem jsme věděli, že zejména A – družstvo v 1. lize může mít kvůli odchodům několika hráčů problémy. Bohužel se to potvrdilo na více než 100%. Jako jediný předvedl svůj standard Richard junior, který odehrál všechny zápasy a spolehlivě pokryl 1. desku – 6/11. Celkem pravidelně nastupoval další kvintet hráčů – Pepa Obšivač (2. š. – 3,5/9), já (3. š – 5/10), Petr Zatloukal (4. – 6. š., 3,5/9), Libor Zvolánek (5. – 7. š. – 3,5/9) a Petr Švancara (7. -8. š. – 4/8).  Všichni jmenovaní jsou schopni zahrát lépe, ale úplný průšvih to nebyl. Bohužel ostatní hráli výrazně méně nebo se jim nedařilo, případně obojí. To vedlo k tomu, že jsme vyhráli jen jedinkrát – v předposledním kole a spolu s jednou remízou jsme spolehlivě skončili poslední.

Výše zmíněné okolnosti poškodily družstvo B, které hrálo ve stejný termín jako Áčko, takže pravidelně bylo oslabeno o 2-3 hráče z čela soupisky. Věděli jsme, že ani Pepa Zedník, Michal Botur a Franta Kamarád moc hrát nebudou, takže takřka každý zápas nastupovali minimálně 4 náhradníci. Většinou bojovali statečně, ale nestačilo to. Béčko získalo také čtyři body, což znamenalo 11. místo a také sestup. Myslím, že při trochu obětavějším přístupu některých hráčů (Áčka i Béčka), se Béčko zachránit mohlo. Takto budeme příští rok bez KP, což je určitě škoda! Výsledkově vynikl Víťa Musil (6,5/8), poděkování zaslouží také všichni hosté – Michal Hrabal, Jiří Čala a Hana Obšivačová, kteří dokázali odehrát více zápasů než většina domácích a to neváhali na zápasy dojíždět!

Radost nám tedy udělalo jen družstvo C pod vedením Lukáše Vysloužila a Tomáše Doubka, které skončilo na 4. místě v Oblastním přeboru jih. Tahounem byl opět Víťa Musil (8/10), který je svým zaujetím a výkonem výborným vzorem pro naši mládež, která v tomto družstvu dostává šanci získávat cenné zkušenosti. Koneckonců ti nejlepší mládežníci – Jáchym Bareš, Matěj Hrabal a Nikola Gregůrková patří již k oporám.

Na závěr trochu statistiky – všichni, kteří dosáhli dvojciferného čísla účasti zaslouží poděkování!

Účast A64 v družstvech 201718

Pro příští sezónu se tedy musíme maximálně zmobilizovat a pokusit se vrátit do vyšších soutěží.