Zhodnocení účasti našich družstev v soutěžích dospělých – Béčko

V sezóně 2023/24 účinkovala naše záloha v KP ŠSOK. Termíny byly shodné s A-týmem, to se ale v podstatě týkalo jen prvních dvou hráčů. Cílem bylo bojovat o přední příčky, což se ale nestalo. Začátek nebyl špatný – výhra s Vinarami a remíza se silnými Přemyslovicemi. Pak ale přišly těsné a zbytečné porážky v Zábřehu a doma s Uničovem. První lednový víkend jsme si domů přivezli výprask z Jeseníku, a tak ve druhé polovině soutěže jsme již bojovali jen o udržení v soutěži. To se nakonec zdařilo, na velkou oslavu to ale není.

Hlavní příčinou je slabší docházka, bohužel i mladších hráčů. Nejčastěji nastupoval hostující Jiří Čala – 9x, 7 partií odehráli Míša Černý, Dan Zrůbek a Víťa Musil. Ostatní hráli méně, celkem se zapojilo 19 hráčů. To samozřejmě není na závadu, ale přece jen by tým měl mít kostru 4 – 5 hráčů, kteří nastupují relativně pravidelně a střídat by se mělo na třech šachovnicích. Kromě jmenovaných byl velkou oporou Jarda Šobáň, jenž na 1. a 2. šachovnici uhrál skvělých 5,5/6, velmi se zadařilo také Radku Mikešovi, který proti silným soupeřům vybojoval 4/6, Jenda Knápek a Květa Bouchalová proti výrazně silnějším soupeřům zaznamenali 2,5/6. Ostatním se moc nedařilo, případně hráli málo.

Podrobné výsledky viz https://www.chess.cz/soutez/2997

Věřím, že v příštím roce se podaří sestavit družstvo z hráčů nejen kvalitních, ale i ochotných hrát. Pak je šance, že se nejen zúčastníme, ale i umístíme v popředí tabulky.