Áčku se nedaří

V probíhajícím ročníku 1. ligy zatím příliš nezáříme. Dovolím si stručně okomentovat první čtyři kola.

Kolo č. 1 – jedeme do Brna – po vyrovnaném boji prohráváme 3,5:4,5 – podrobnosti viz článek na stránkách ŠSOK.

Kolo č. 2 – na domácí půdě hostíme celek Opavy. Nastupujeme bez IM Dejfa a mne, sestavy se tak přibližně vyrovnávají. Výsledek je neuvěřitelný – 1,5:6,5. Po přehrání partií musím konstatovat, že zaslouženě, možná jsme mohli uhrát o 0,5 – 1 bod více, ale kruté porážce bychom stejně nezabránili. Nu což, i to se stane, jedeme dál!

Kolo č.3 – výlet do Orlové. Opět jsme oslabeni (chybí Radek, Jakub a Míša), ovšem soupeři chybí dokonce 4 hráči základní sestavy! Šance na body tedy je. Krásně vyhrává Jarda Šobáň, rovněž Petr Zatloukal dotáhne partii do výhry. Půlku přidává Dejf, já, Tomáš Zajíček a bohužel i Pepa Obšivač, jenž měl velkou převahu, bohužel ho zradila technika. Dvě partie prohráváme, takže nakonec 4:4.

Kolo č. 4 – zájezd do Karviné (někteří díky GPS přes Polsko a s dvacetiminutovým zpožděním). V souboji ještě nedávno extraligových týmů jde o hodně, domácí jsou zatím bez bodu. Nastupujeme bez Richarda juniora a Radka, ale s bojovým odhodláním! Výborně si počíná Petr Zatloukal, který vítězí takřka v miniaturce, mně se také daří využít chyb soupeře, půlku s IM Polochem přidává Hrabik. Vedeme tedy 2,5:0,5, ostatní partie bohužel tak optimisticky nevypadají. Kolem kontroly bohužel vyrovnávají Jakub a Dejf (ten prohrál po 10 měsících, bohužel právě v nevhodnou dobu!). Ze zbývajících tří soubojů máme jeden lepší a dva horší. Nakonec to bohužel tak dopadá – Pepa vítězí, ale Jáchym Bareš a Petr Švancara nevyužívají svých šancí a kapitulují. Opět tedy nešťastných 3,5:4,5.

Zatím to tedy stojí za starou belu. Ale pokud pomineme kolaps s Opavou, sehráli jsme tři vyrovnané mače, které jsme při troše štěstí mohli vyhrát. Panika tedy není na místě, ale mobilizace všech sil ano! Takže od 5. kola hrr na ně!

Partie A64 z 1. až 3. kola: