GP Hrabišín 2018

Druhého turnaje krajské Grand Prix mládeže se z A64 zúčastnilo devět dětí. V nejmladší kategorii do D10 let zabodovala Lenka Mikešová, která získala celkově třetí místo a zároveň zlato mezi dívkami. Na Dana Zrůbka zbyla díky horšímu pomocnému hodnocení nepolulární bramborová medaile. Velmi dobře se umístil i Jenda Knápek – celkově 6. místo.

V kategorii do 12 let zvítězil Adam Zrůbek, když remizoval v 6. kole, v posledním sedmém, udělal chybu a prohrál, ale pomocné hodnocení bylo pro něj. Dalšímu Adamu Kurfürstovi se dařilo méně, ale i tak to dotáhnul na celkové deváté místo.

V kategorii do 14 let získali 4/7 Ema Růžičková a Lukáš Bureš. U Emy by to mohlo být lepší, zatímco Lukáš má zkušeností méně a je to dobrý výsledek, který byl navíc zasloužený dobrou hrou v průběhu turnaje. Radek Mikeš se nejprve propadnul na volné kolo, aby se nakonec v posledním kole vypracoval na druhou šachovnici, kde soupeři zatápěl zkušenému soupeři v koncovce s kvalitou více. Nakonec ale udělal chybu i překročil čas, celkově tedy měl 3,5/7.

V kategorii do 18 let nás reprezentovala Jana Obšivačová, která uhrála 4/7 a brala zlato mezi dívkami.