Grand Prix mládeže 2018/19

Posledním turnajem v Grygově 4. května vyvrcholil letošní seriál krajských turnajů mládeže v rapid šachu. Do celkového pořadí se započítávali nejlepší 4 výsledky ze 7 hraných turnajů.

Postup na MČR republiky mládeže v rapid šachu si prvním místem v kategorii do 12 let zajistil Adam Zrůbek. Další medaile získali Dan Zrůbek za 2. místo v kategorii do 10 let, Lenka Mikešová za 2. dívku do 10 let, Ema Růžičková za 2. dívku do 14 let a Jana Obšivačová za 2. dívku do 18 let.

Velmi pěkné je také celkové 4. místo Jendy Knápka (ročník 2011) v kategorii do 10 let. V první desítce celkového pořadí se ve svých kategoriích ještě umístili Adam Kurfürst (6. místo do 12 let), Matyáš Melich (9. místo do 12 let). Další pravidelní účastníci celkovým součtem bodů sice neoslnili, ale Radek Mikeš (12. místo do 14 let) a Lukáš Bureš (14. místo do 14 let) potvrdili výkonností růst v jiných soutěžích a měli by se už více soustředit na vážné partie. Oto Růžička (11. místo do 10 let) má k dispozici v této kategorii ještě dvě sezóny. V jediném posledním turnaji zazářil 4. místem v kategorii do 10 let Jakub Dostál z kroužku v Grygově. Do celkového žebříčku je ale jeden odehraný turnaj málo, podobně jako v případě Marka Bouchala a Martina Nováka.

Žebříček celkového pořadí