Hošťálková – Grygov, 1.liga-východ

1.Ponížil – Biolek jr.

Černými jsem postupně vyrovnal a po chybě soupeře dokonce dostal v koncovce možnost usilovat o celý bod. Tuto šanci jsem bez zaváhání neutralizoval a partii remizoval. Více viz partie.

 

2. Obšivač – Roubalík

Pepa hrál solidní šachy, investoval pěšce za dlouhotrvající kompenzaci, leč ve výsledku z toho pouze mikroskopicky lepší věžová koncovka, kterou soupeř bez problému udržel.

 

3. Motúz – Richterová

Debut naší nové posile nevyšel, soupeř trpělivě střádal poziční plusy a po menších zápletkách vyhrál.

 

4. Fuksík – Pala

Zde jsem z partie moc nezastihl, hráči se poměrně rychle rozešli smírně.

 

5. Karlík – Zvolánek

Zde se bílý na našeho hráče vrhl patrně až příliš agresivně a náš hráč tak inkasoval naši jedinou výhru.

 

6. Hrabal – Jurča

Vzhledem k písmenkové absenci ve vyšších vrstvách mohl nastoupit i náš odchovanec, Míša Hrabal, a vše nasvědčovalo tomu, že to není vůbec špatný tah. V zahájení se orientoval lépe než laxní soupeř a mohl dokonce efektně zvítězit, viz partie. Onu kombinaci včetně silného úderu Jh6 viděl, je velkou škodou, že se pouze do tohoto pokračování neodhodlal. V dalším průběhu musel vzhledem k zápasové situaci partii lámat, což se nakonec obrátilo proti němu a byla z toho smutná prohra.

 


7. Bednařík – Švancara

Petr rozehrál zahájení nenáročně a velice rychle se dostal pod tlak. Poté ovšem zabojoval a způsobem svým vlastním vyvolal na šachovnici zajímavý chaos. Bohužel bílý byl na výši a partii po dlouhém boji dotáhl do vítězného konce.

8. Šobáň – Malčánek

Jarda ve své oblíbené anglické získal kvalitu a vše bylo jen otázkou techniky. V této fázi si bohužel náš hráč nepočínal nejlépe a partii prohrál.

Celkově tedy 2,5 : 5,5.

Vzhledem k nevyužitým šancím na 1. 6. a 8. desce se jedná o méně radostný zápas, nezbývá než doufat, že příště to bude lepší.


P.S. Jak zápas viděli domácí ze svého pohledu si můžete přečíst v článku na webu Šachy Hošťálková.