KP družstev mladších žáků 2016

Družstvo A64 Grygov zvítězilo v krajském přeboru mladších žáků hraném 9. dubna 2016 v restauraci Lidový dům v Prostějově. soupeři tentokrát byla družstva domácích z SK Prostějov a Sokola Skalička. Nepřijel silný Zábřeh ani jiné oddíly z Olomouckého kraje. Hráli Jan Šobáň, Nikola Gregůrková, Ema Růžičková, Tomáš Mohapl, Lukáš Bureš a Josef Losse. Jako náhradník byl připraven Adam Kurfürst. Vzhledem k účastní nízkého počtu družstev byl nakonec Adam vyslán reprezentovat A64 na souběžně hraný turnaj mládeže v Litovli.

Průběh prvního zápasu s SK Prostějov nevypadal tak jednoznačně, jak nakonec dopadl. Honza Šobáň s Martinem Londinem na první šachovnici sice získal pěšce, ale výhodu nedokázal proměnit a nakonec prohrál. Nikola Gergůrková na dvojce protlačila volného pěšce na poslední řadu v koncovce různobarevných střelců, což v těchto pozicích není samozřejmé ani s materiální převahou několika pěšců. Na trojce si Tomáš Urban s Emou Růžičkovou v koncovce vyměnili protislužby – Tomáš umožňil soupeřce krytého volného pěšce, ta zase neprotestovala proti obsazení vlastní 2. řady věží. Krytý volný pěšec se ale nakonec ukázal jako výhoda trvalejší. Tom Mohlapl na čtyřce měl partii pod kontrolou celu dobu a zaslouženně zvítězil. Lukáš Bureš na pětce nekorektně obětoval figuru za rozbití krytu soupeřčina krále. Soupeřka se zpočátku bránila dobře a zdálo se, že pozici bez potíží zkonsoliduje. Lukáš ale nakonec protišance našel a po chybě soupeřky zavěsil. Pepa Losse na poslední šachovnici vyhrál jako první, když poslušen předzápasových pokynů, nemilosrdně reklamoval nepřípustný tah soupeře. Nakonec tedy 5:1. Druhý zápas proti Sokolu Skalička byl už bez zaváhání 6:0 pro A64. Nakonec jsme ocenili los, kdy jsme volné kolo dostali nakonec a mohli při obědě vyčkat na vyhlášení.

Díky patří všem řidičům, Kurfürstovým jako připraveným náhradníkům i pořadatelům a sponzorům za organizace a připravené ceny.

2016kpdrmz

Nikča zajistila družstvu i závěrečná přípitek, když se rozdělila se svou cenou pro nejlepší dívku.

Článěk na stránkách ŠSOK
Fotogalerie z turnaje