Krajské kolo přeboru škol

Dnes proběhlo na již tradiční půdě Gymnázia Hejčín krajské kolo přeboru škol v šachu, kde se bojovalo především o postup na celostátní kolo. Zaměřím se na mladé hráče agentury, obšírnější článek naleznete na krajských stránkách šachového svazu.

V kategorii do 5. třídy zcela dominovala ZŠ Hálkova, která z celkových 28 partii ztratila pouhé 2 body! Naše hráče – Adam Zrůbek, Adam Kurfurst, Dan Zrůbek a Matyáš Melich – vedl prostějovský Tomáš Mohapl a vytknout jim lze máloco. Leč nesmí usnout na vavřínech, konkurence na republikovém kole je neporovnatelná. Pořadí všech týmů jsou k dispozici zde.

Kategorie 6. – 9. byla podobně suverénním počinem Gymnázia Zábřeh, které spolehlivě táhli sourozenci Nespoří. O druhém místě doslova rozhodla až poslední partie v turnaji, díky které Gymnázium Hejčín předběhlo ZŠ a DDM Krasohled Zábřeh a pouhý půlbod. První desku hájil Matěj Hrabal, který získal obstojných 5,5 bodů. Hlavním tahounem byl Honza Kolář z Mohelnice, který s jedinou výjimkou podal vyzrálý výkon a vše vyhrál. Na zbývající 3. a 4. se rovnoměrně střídali primáni Rafael Górcs, Julia Alfimova a Tomáš Kalita. Všichni střídali lepší momenty s horšími, ale jak již bylo zmíněno, uhráli přesně tolik bodů, kolik bylo potřeba. Zde je třeba doplnit, že pokud družstvo posílí Nikola Gregůrková (momentálně na lyžařském výcviku), tak bych šance na celostátním kole neviděl nikterak černě. Přeci jenom ve velice podobné sestavě byli loni 5. v republice. Celkové výsledky jsou zde.

Nakonec stření školy byly plně v režii Gymnázia Hejčín. Vzhledem k menšímu počtu účastníků se hrálo pouze na 5 kol. Jáchym Bareš podal na první desce solidní výkon a 2,5/4 bodu neurazí. Avšak hlavní síla spočívala v triu Šimon Londin – Julia Jeřábková – Jindra Jelínek, kteří dohromady uhráli 10,5/11. Díky tomu nevadila ani prohra maskota družstva, Michala Lastiče. Více naleznete zde.

Souhrnem se dá říci, že olomoucký šach dnes o moc spokojenější být nemohl a uvidíme, jak se naši reprezentanti poperou na celostátním kole.

 

Kategorie 6.-9. třída – Tomáš Kalita, Julia Dimitrijevna Alfimova, Jan Kolář a Matěj Hrabal

Zamyšlený Jáchym Bareš