Z Rajhradu se ctí, ale bez bodu

Na dvojkolo dorostenecké ligy do Rajhradu jsme zajížděli bez dvou členů základní sestavy, což je třetina týmu, navíc se většina hráčů posunula na vyšší desku. To nám ve spojení s tím, že jsme se utkali s vedoucí Lokomotivou Brno a dosud třetí Loko Brno B, moc šancí nedávalo.

Nejprve jsme změřili síly s Béčkem a brzy po začátku jsme vedli 1:0, neboť soupeř na 4. šachovnici nedošel a Jana Obšivačová tak vyhrála kontumačně. Toto vedení jsme drželi asi dvě a půl hodiny, pak se ale zkušenější domácí prosadili a postupně museli kapitulovat Julija Alfimova (6.), Adam Kurfürst (5.) a Ema Růžičková (3.) a bylo to 1:3. O vyrovnání usilovali Šimon Londin (1.) a Nikola Gregůrková (2.). Šimon nakonec v dlouhé bitvě zvítězil, ale Nikola se v koncovce musela smířit s remízou, což znamenalo těsnou porážku 2,5:3,5.

Odpoledne nás čekal suverén soutěže – Loko A. Plně se prokázalo, že dvojkolo je náročné a lépe ho zvládají zkušenější hráči. Asi po hodině a půl jsme prohrávali 0,5:2,5. Remizoval Šimon, prohrály Ema a Julija. Přesto zápas nevypadal beznadějně – Adam měl kvalitu a pěšce víc v koncovce, Nikola s Janou rozhodně nestály hůř a snažily se o zvrat. Místo zvratu však přišel zkrat – Jana ztratila figuru a bylo hotovo. Poté Nikola přijala remízu a Adam hrubou chybou nejprve přišel o veškerou převahu a pak ještě přešel do prohrané pěšcovky. Takže nakonec krutých 1:5.

Přes dvě prohry jsme domů nejeli zlomeni. Předvedené výkony dávají naději do budoucna, zejména nejmladší Adam a Julija prokázali, že mohou dorůst k oporám týmu. V každém případě jsme asi jediní, kdo si v dlouhé historii dorosteneckých lig dovolil postavit v zápase více holek než kluků – 4:2!