Krajský přebor družstev mladších žáků

V sobotu 11. ledna 2020 proběhl na Přírodovědecké fakultě UP Olomouc krajský přebor družstev mladších žáků (nar. 2008 a mladší), kterého se zúčastnili zástupci čtyř mládežnických center v kraji – Grygova, Jeseníku, Prostějova a Vinar. Poslední dva jmenovaní dovezli dokonce dvě družstva. Béčka ovšem neměla šanci a po zásluze obsadila poslední dvě místa.

My jsme obhajovali loňské prvenství, ale tušili jsme, že to jednoduché nebude. To potvrdil už první zápas proti Jeseníku – Dan Zrůbek na první šachovnici a Lenka Mikešová na páté spolehlivě zvítězili, bohužel Jenda Knápek (2.) v bleskovém tempu prohrál. Partie našeho hosta Vaška Sochora (3.) se neustále otáčela a Otík Růžička (4.) stál sice od zahájení lépe, ale s realizací měl problémy. Nakonec Vašek vyhrál a Otík prohrál a bylo to těsných 3:2. Ve druhém kole nás čekal nejdůležitější duel proti favorizovaným Vinarům. Ten byl bohužel rozhodnut velice rychle, když po čtvrthodině Jenda prohrál a Otík s Vaškem tahali úplně prohrané pozice. Spolehlivé výhry Dana a Lenky tak jen korigovali porážku na 2:3. Ve třetím kole jsme porazili Prostějov 4:1 (prohrál jen Otík, který se tentokráte opravdu špatně vyspal). V posledních dvou kolech jsme porazili Prostějov B a Vinary B – tedy družstva složené z jen velmi mírně pokročilých – 5:0.

Nakonec jsme tedy skončili druzí a na Mistrovství ČR nepostoupili. Vše rozhodla zbytečná zbrklost, ale nedá se nic dělat, ta prostě k této věkové kategorii patří, snad se naši nejmladší poučí. Všichni naši hráči zaslouží pochvalu za bojovnost a při troše štěstí za rok zase vyhrajeme my!

Výsledky viz – http://chess-results.com/tnr471590.aspx?lan=5