MČR mládeže v rapid šachu 2016

Několik zástupců A64 Grygov o minulém víkendu zasáhlo do republikových přeborů v rapid šachu. Šlo o MČR mládeže do 16 let v Klatovech a MČR juniorů a dorostenců ve Vyškově.

Nejlepšího výsledku nakonec dosáhla v kategorii D12 v Klatovech Ema Růžičková. Původně jela jen jako náhradnice za Nikolu Gregůrkovou, ale svou úlohu splnila více než dobře. Výpadky si sice rapid tempo vyžádalo například v „prospané“ partii 4. kola s překročením času již v průběhu střední hry při dobré pozici a chybách při koncovce hned dalšího kola. Ty si ale vynahradila likvidací další soupeřky v kole šestém. Ještě v posledním kole dostala pod tlak vítězku turnaje, ale v časové tísni se projevila lepší orientace soupeřky.

V open kategorii byli soupeři těžší. Matěji Hrabalovi v H14 a Tomáši Mohaplovi se v H10 se přesto každému podařilo uhrát 4 body, i když se všemi výkony spokojeni asi nebyli.

Všichni tři budou ve stejných kategoriích hrát ještě další rok.

Výsledky na chess-results.com
Partie online

Souběžně hraného Mistrovství ČR juniorů a dorostenců v rapid šachu se zúčastnil Jáchym Bareš. V těžké konkurenci získal z 9 kol 5 bodů.

Výsledky na chess-results.com