Mistrovství Moravy mládeže

Ve dnech 24. – 29. října 2017 se v Koutech n. D. konal další ročník Mistrovství Moravy. Náš oddíl reprezentovalo celkem osm hráčů. V kategorii do 16 let bojoval již ostřílený Matěj Hrabal o postup na Mistrovství ČR.

Matýsek

První půlku zvládl famózně – 4 body z pěti partií, ve finiši ale dvakrát prohrál a 5,5 z devíti znamenalo 14. místo (postupovalo 8 nejlepších). Přesto Matěj nezklamal, o něco si zlepšil ELO a postup určitě vyjde v příštím roce! Ve stejné kategorii bojovala i Jana Obšivačová, která ale měla několik taktických okének, 3,5/9 moc k chlubení není.

Jana Obšivačová

Ve čtrnáctkách jsme také měli dva zástupce. Lukáš Bureš startoval na podobné akci poprvé, takže zisk tří bodů lze hodnotit kladně. Lukáš měl dobré myšlenky, ale bohužel je střídal se slabšími okamžiky. Úplně k nepoznání byla Ema Růžičková. Osobně jsem věřil, že Ema bude prohánět i nejlepší kluky. Opak byl bohužel pravdou. Ema byla úplně k nepoznání, partie byly plné chyb a bodový zisk (3,5) je hluboce pod jejími možnostmi.

Ve dvanáctkách jsme měli mít tři zástupce, bohužel těsně před turnajem onemocněl Matyáš Melich, takže zbyli dva Adamové – Kurfürst a Zrůbek. Oba hráli trochu nevyrovnaně, ale byl u nich vidět kvalitativní posun proti rapid partiím, což je velice potěšitelné. Oba získali pět bodů, vzhledem k tomu, že oba zůstávají ve stejné kategorii i příští rok, mohou bojovat i o vyšší příčky.

Adam Zrůbek

V nejmladší kategorii hrál Dan Zrůbek, který byl také o rok mladší než většina jeho soupeřů.

Dan Zrůbek

Proto je jeho bodový zisk 5,5 bodu nadějný, i když jeho partie byly dosti „dobrodružné“.

Mazácký výkon podal mládežnickým kategoriím odrostlý Jáchym Bareš – vyhrál první čtyři partie, ze zbývajících čtyři remizoval a přidal ještě jednu výhru. To znamenalo suverénní vítězství v doprovodném openu!

Výsledky viz 

Od svých kamarádů se oddělila Nikola Gregůrková, která se v Harrachově zúčastnila otevřeného Mistrovství Čech mládeže. Důvod byl jednoduchý – jednalo se o kvalitnější turnaj, jenž se navíc hraje volnějším tempem – jen jedno dvojkolo. Nikola podala soustředěný výkon, získala pěkných 6 bodů z devíti, což znamenalo 11. místo celkově a první mezi děvčaty! Důležité je také to, že si úspěšně vyzkoušela pár nových variant zahájení, takže i z tréninkového hlediska může být spokojena.

Výsledky viz

Přeji všem, aby získané cenné zkušenosti z vážných partií využili i v dalších kláních a aby je šachy bavily i nadále!