Mládež v Bezměrově

Třetí červencový týden patřil bezměrovskému šachovému festivalu mládeže. Festival začal pondělním FIDE Open rapidem, který byl bez omezení věku. Toho se účastnily naše nové posily, bratři Černí. Michael uhrál 3/7, Karel 2/7. V silné konkurenci dospělých je to slušný výsledek. V úterý probíhaly mládežnické turnaje v rapidu. V U15 si Michael polepšil, 3,5/7 a skončil nad svým nasazením. V U11 jsme měli 2 želízka v ohni, teprve osmileté, J.Knápka a O.Růžičku. Výsledky vynikající, Jenda 5/7 bral bronzovou medaili v kategorii chlapců, celkově 5. místo. Oto skončil na 8. místě s výkonem 4,5/7. Jendu tenhle výsledek tak povzbudil, že se dodatečně přihlásil do hlavního turnaje ve vážném tempu. Ten začínal ve středu a kromě Jendy s Otou jsme měli na startovní listině ještě sourozence Mikešovi. Oto Růžička dostatečně využíval čas a dokázal potrápit i silnější soupeře. Nakonec 4/9 a 26. místo. Jan Knápek hrál nebojácně a získal 5/9, čímž vybojoval 9. místo a zlato v kategorii chlapci U9. Lenka Mikešová hrála velmi pozorně a zisk 5,5/9 jí stačil na 6. místo a zlato v kategorii dívek U11. Radku Mikešovi turnaj vyšel. Celý jej odehrál na předních elektronických šachovnicích a ziskem 7/9 obsadil 4. místo a získal zlato v kategorii chlapců U13.

Doplňkový FIDE Open turnaj pro dospělé měl překvapivě větší účast než hlavní turnaj mládeže. Zde náš klub reprezentovali Michael Černý a Ema Růžičková. V silné konkurenci dospělých se Michael neztratil a uhrál pěkných 4/7. Ema bohužel po 3. kole kvůli nemoci z turnaje odstoupila.

Naši hráči využívali přítomnost M.Růžičky, který celých 5 dnů obětavě rozebíral partie. Snad i tyhle rady přispěly k celkově dobrému výsledku naší výpravy.