Mládež v polovině Grand Prix

Krajský seriál rapid turnajů mládeže Grand Prix je po 3 odehraných turnajích v polovině. Děti zde získávají cenné zkušenosti i pěkné úspěchy, výprava A64 zpravidla patří k nejpočetnějším.

Reportáž z prvního turnaje v Hrabišíně naleznete zde.

V lednu zavítal seriál do Prostějova. Nejmladší kategorii do 10 let ovládl Tomáš Mohapl a do první desítky se vešel také Matyáš Melich. V kategorii do 12 let získat pěkné 5. místo Josef Losse, Luká Bureš a Radek Mikeš obsadili se 3 body ze 7 kol 13. a 14. místo. Dvě zlata členové A64 získali také v kategorii do 14 let: Matěj Hrabal vyhrál vše a Nikola Gegůrková turnaj sice nedokončila kvůli zdravotní indispozici, ale i tak byla nejlepší dívkou. V kategorii do 18 let zvítězil Jáchym Bareš a vyzkoušela si ji také Ema Růžičková, který byla se 4 body celkově 6., mezi dívkami bronzová.

Oficiální zpráva z turnaje

gp-prostejov-2017-1

gp-prostejov-2017-2

Další turnaj hostil Zábřeh. V nejmladší kategorii doplnil vítězného Tomáše Mohapl na druhém místě Adam Kurfürst, Matyáš Melich se tentokrát posunul v celkovém pořadí na místo 8. Zkušenosti zde sbíral také Péťa Mašek (2/7, 30. místo). Mezi dvanáctiletými uhrál Lukáš Bureš 12. místo po zisku 4/7. Ve „čtrnástkách“ tentokrát Matěj Hrabal „jen“ stříbrný, Nikola Gregůrková a Ema Růžičková braly celkově 4. a 5. místo, ale mezi dívkami zvítězily; Jirka Mašek stále solidních 3/7 a 12. místo. V nejstarší kategorii jsme zde zástupce neměli.

sdr

cof

sdr

cof

dig

sdr

U10: 1. Tomáš Mohapl (uprostřed), 2. Adam Kurfürst (vlevo)

sdr

D14: 1. Nikola Gregůrková (uprostřed), 2. Ema Růžičková (vpravo)

dig

U14: 2. Matěj Hrabal (vpravo)

Nakročeno k postupu na Mistrovství ČR v rapid šachu mají v kategorii do 10 let Tomáš Mohapl, v kategorii do 14 let Matěj Hrabal a mezi dívkami Nikola Gregůrková. Přímý postup má v kategorii dívek do 12 let zajištěn Ema Růžičková díky dobrému umístění napředchozím MČR a v krajských turnajích tak může sbírat zkušenosti v kategoriích starších. Kategorie do 18 let postupová není, MČR je zde otevřené. Celové pořadí je k dispozici na stránce http://ssok.chess.cz/grandprix.php?Sezona=2016 . Do celkového výsledku se započítávají nejlepší 4 výsledky ze 6 turnajů a se třemi zbývajícími koly je ještě všechno otevřené. Zbývající termíny jsou 25. března v Mohelnici, 8. dubna v Litovli a závěrečný turnaj 6. května v Grygově.