Mladší žáci letos nepříliš úspěšně

Krajského přeboru mladších žáků hraného v Lidovém domě v Prostějově se tentokrát zúčastnilo 6 družstev. Naší hráči zvítězili v prvním utkání s Horkou, v dalších už ale odváděli daň rychlé hře i menším zkušenostem. Výsledkem bylo až 5. místo.

Dobrým dojmem působil na prvních šachovnicích hrající Adam Kurfürst. Potvrdil zlepšující se výkonnost patrnou v jiných turnajích, ale ani on se nevyvaroval vážných chyb. Na dvě kola jej na první šachovnici vystřídala Ema Růžičková, která si odskočila z prostorových zkoušek v protějším divadle. Ve třetím kole pomohla družstvu k druhému vítězství na Řetězárnou Česká ves, ale v dalším podlehla domácímu Jakubu Urbanovi, když chyby byly spíše strategické povahy. Na dalších šachovnicích často dopláceli Matyáš Melich a Adam Zrůbek na rychlost hry, Vavřinec Kubíček a Marta Růžičková na nedostatek zkušeností, i když každý alespoň  bod nebo remízu zaznamenal.

Větší část družstva může v této kategorii nastupovat ještě další dva roky a z hlediska hry jistě dospěje. Podobně jako jiná družstva můžeme mít potíže postavit v této soutěži povinnou dívku.

Díky za uspořádání patří organizátorům soutěže i našim řidičům a doprovodu dětí.

Výsledky soutěže

kpmlz-2017-1

kpmlz-2017-2