Nevyužité šance

V 7. kole 1. ligy jsme na UP přivítali hosty z Opavy. Opět jsme nenastoupili kompletní, přesto jsme byli mírnými favority. Zápas se vyvíjel nadmíru dobře. Asi po hodině hry se rýsovaly výhry na posledních dvou šachovnicích, na zbylých se nic moc nedělo. I proto nebyl důvod, aby Petr Zatloukal (6. deska) odmítal nabízenou remízu, poté co černými vyrovnal hru. Druhou půlku přidal Ríša jr. (1.), který byl nachlazený a necítil se na delší boj. Pak bohužel propásli svou šanci Petr Švancara (8.) a Libor Zvolánek (7.) a nejvíc jsem to pokazil já – vše viz partiové ukázky.

Rýsovalo se tedy vedení soupeře, ale pořád byly šance na dobrý výsledek. Dejf (2.) sehrál své Benoni výborně a stál na výhru. Bohužel před první časovkou pozici postupně pokazil a koncovka už vyhrát nešla. O vyrovnání se poctivě snažil Pepa Obšivač (4.), ale přestože si prakticky celou partii udržoval mírnou převahu, nakonec se také musel spokojit s remízou.

Poslední nadějí byl tedy Jakub Fuksík (5.). Kuba v koncovce soupeře velice hezky přehrál a soupeři se již smiřovali se zápasovou remízou. Kuba bohužel neopatrně opakoval tahy a připustil 3x opakovanou pozici, což soupeř samozřejmě reklamoval.

Nakonec jsme tedy prohráli 3,5:4,5, tentokráte jsme si body opravdu nezasloužili. Ale myslím, že šachy hrát umíme a snad to předvedeme v následujícím zápase v Brně.