Novoroční turnaj Klubu Dlažka

Jak na Nový rok, tak po celý rok, řekli si skalní šachisté a sešli se 1. 1. 2017 na zahájení třídenního klání v přerovském Klubu Dlažka. Na pořadu bylo sedm kol v hodinovkách, měly se hrát dvě výkonnostní kategorie, které se ale vzhledem k menšímu počtu účastníků sloučily. To samozřejmě prospělo zejména mladším, kteří se utkali se zkušenějšími borci a určitě nedali svoji kůži zadarmo!

První den výborně odstartovalo trio z Kunovic – vyhrálo všechny své partie úvodních dvou kol, cenné bylo zejména vítězství talentovaného Kryštofa Trávníčka nad nejvýše nasazeným Jardou Šobáněm. Druhý den se uskutečnila tři kola, z nichž 2,5 bodu vydolovali naši Vítězslav Musil a Jarda Šobáň a také kunovický Josef Knotek, který ubránil podezřelou pozici s Víťou a po 5. kole byl ve vedení se ziskem 4,5 bodu.

Třetí den pokračoval ve spanilé jízdě Jarda, který p. Knotka zaslouženě porazil a naprosto tak zamotal čelo turnaje. Jarda mohl pomýšlet i na celkové vítězství, potřeboval ale v posledním kole bodovat naplno s Víťou. Pozici měl určitě dobrou, pak ale těžce chyboval, čímž katapultoval svého soupeře k dělbě druhého místa. Poklidně hrající Josef Knotek postupně svého soupeře přehrál a zaslouženě tak stanul v čele turnajové tabulky, neboť jako jediný vydoloval 5,5/ 7. Druhý byl díky pomocnému hodnocení mladý Kryštof Trávníček před našim Víťou Musilem. I tito hráči předvedli dobrý výkon s potřebnou dávkou štěstí.  Následovala dvojice se 4,5 body – Jarda Šobáň předváděl kvalitní šachy, ale dvě prohry na tak krátký turnaj jsou prostě moc. Naopak velice spokojený je Martin Malenovský z Horky n. M., který se prezentoval nebojácnou hrou a zaslouženě si polepšil proti svému nasazení. S bodovým odstupem následovala čtveřice hráčů – Gabriel Slanicay hrál celý turnaj na předních stolech, ale proti papírově silnějším soupeřům nebodoval. Rovněž Oldřich Macek odehrál kvalitní turnaj, ale slabší finiš ho odsunul na 7. místo. Následovali Bořivoj Novák a Pavel Sluka, kteří tentokráte asi na víc neměli. V závěru tabulky se umístili mladí hráči spolu s nejstarším účastníkem (a jediným zástupcem Přerova) Pavlem Dosoudilem. Všichni tito hráči odehráli slušný turnaj a jejich partie se většinou rozhodovaly až v závěrečných časovkách. Rozhodně se nedá říci, že by mládežníci odevzdávali body zadarmo a v dalších ročnících mohou být stejným příjemným překvapením, jako byl jejich vrstevník Trávníček letos!