Oblast 5. kolo

V neděli 10/1/2016 se opět roztočil kolotoč v podání šachových soutěží a také grygovské kolize druhé ligy s oblastním přeborem. Zejména skládání sestavy našeho béčka bylo opět dech beroucí drama. Chudák Jarda, který to má na starost. Vše nakonec vyústilo v to, že jsme poskytli dva naše hráče k doplnění jejich počtu aspoň do westernovky sedm statečných. Naše mládí zaplnilo mezery v sestavě céčka, nicméně Honzík Šobáň onemocněl a tak po vzoru béčka i naše céčko odjíždělo, tentokráte dle jiného filmu, v počtu sedmi samurajů Vyrazili jsme do mlhou obklopených Přemyslovic.

V útulném prostředí s příjemnou obsluhou místní sportovní haly jsme rozehráli utkání s vedoucím celkem soutěže. Rozhodně jsme byli outsiderem, ale nedali jsme nic zadarmo. Všichni až na mou maličkost, ale nepředjímejme. První skončila naše Betty, i přes snahu soupeř byl kvalitnější a naši naději přetlačil a postupně partii přetavil ve vedení 2-0. Poté jsem skončil já na třetí desce. Jediné na co „můžu být pyšný“, že jsem nijak neporušil pravidla Fide, a nezahrál nemožný tah… Soupeř tedy neměl příliš potíží postupně porazit soupeře, který bohužel přistoupil k partii pasivně, tedy 3-0. Další skončil na druhé desce Míša Botur. Partie byla korektní a po přechodu do koncovky soupeř získal pěšce, ale Míša přitlačil a svázal figury soupeři, který nakonec nabídl remízu a oba spokojeně podepsali partiář, 3,5-0,5. Pak Jindra bohužel podlehl léčkám soupeře ve střední hře, když ho soupeř rutinérsky svázal na obou křídlech a po té získal figuru se silným útokem na krále. Jindrovi zbyly jen oči pro pláč a pro pokorné kapitulování. 4,5-0,5. Vypadalo to na slušný debakl, ale proti bylo duo Franta – Ivo. Oba hráli krásné partie a soupeře tlačili, tlačili až oba docílili jejich rezignaci. 4,5-2,5. Už zbývalo jen dohrát poslední partii našeho benjamínka Toma Mohapla, který se hrál pěkně, soupeře do ničeho nepustil a uhrál velmi pěknou remízu, která doufám bude odrazovým můstkem k dalším úspěchům naší malé naděje

Zápas tedy skončil 5-3 po béčko Přemyslovic. Vše se odehrálo v korektním a přátelském duchu a jediné co může mrzet tak partie kapitána, který vůbec nepůsobil dojmem lodivoda. Sypu si popel na hlavu a slibuju nápravu v příštích kolech.

PS.: Děkuji všem zúčastněným a přidávám ještě přání všeho nejlepšího do nového roku 2016.

  1. Hájek Z. 0- 1 Kamarád F.
  2. Prucek L. 0,5-0,5 Botur M.
  3. Vejmola A. 1- 0 Doubek T.
  4. Šubert J. 0- 1 Škvír I.
  5. Popelka J. 1- 0 Jelínek J.
  6. Ošťádal J. ml. 0,5-0,5 Mohapl T.
  7. Brablec L. 1- 0 Kamarádová A.
  8. Bohm V. 1K-0