Mládež A64 v Grand Prix

Mladé naděje A64 sbírají cenné zkušenosti i cenné kovy v turnajích krajské Grand Prix mládeže. Někteří také splnili limity pro zisk nových výkonnostních tříd. Po turnaji v Prostějově je letošní ročník v polovině. Do celkového pořadí se počítají nejlepší čtyři výsledky. V každém turnaji obdrží prvních deset členů Šachového svazu Olomouckého kraje navíc do celkového pořadí bonusové body: od 10 bodů za 1. místo do 1 bodu za místo 10.

Nejvíc suverénně si ve své kategorii do 10 let počíná Tomáš Mohapl, který zvítězil ve všech třech dosavadnních turnajích a vede tak i celkové pořadí seriálu. Pokud získá ještě jedno vítězství, už jej v celkovém pořadí nikdo nepředstihlne a si moci další turnaje zahrát z tréninkových důvodů mezi staršími. Ve stejné kategorii bojují také Adam Kurfürst a Matyáš Melich, kteří své zkušenoti na posledním turnaji v Prostějově přetavili do „standardních“ 3 bodů se 7 kol a Tomáš Raisinger, který oslavil svou druhou účast na turnaji GP body dvěma.

V kategorii do 12 let nás zatím nejlépe reprezentují Ema Růžičková a Nikola Gregůrková, které jsou také na prvním a druhém místě v krajském pořadí dívek, Ema zatím dokonce na třetím místě i v celkovém pořadí s chlapci. Na desáté místo v celkovém pořadí se po zisku 4/7 v Prostějově dostal Pavel Kubala. ostatní se zatím zúčastnili jen jednoho nebo dvou turnajů, ale každý nějaké body a především zkušenosti nasbíral. Jeden turnaj postačil Honzovi Šobáňovi do celkového žebříčku k 8,5 bodům; Pepa Losse uhrál 3,5 + 3 body; Lukáš Bureš 2,5 + 2,5; Dan Fellner a Martin Losse po 2 bodech.

V kategorii do 14 let je Matěj Hrabal zatím na celkovém 4. místě, ale odehrál jen dva turnaje a v obou zvítězil. Pěkně se umísťuje také Vojta Kubala (průběžné celkové 6. místo). Zatím v jediném turnaji zazářila Jana Obšivačová (10,5 bodů do celkového pořadí) a Petr Ondra získal ve dvou turnajích do žebříčku 3,5 + 6.

V kategorii do 18 let postačily dva turnaje Jáchymu Barešovi na průběžné druhé místo.

Stránka Grand Prix 2015/16