Olomoucká šachová liga – říjen 2015

osl-10-2015-1Ve čtvrtek 8.10.2015 pokračoval seriál Olomoucké šachové ligy. Nový školní rok přinesl jednu změnu – pro ty, kteří se rádi zamyslí, byla zavedena skupina třicetiminutovek. Do ní byli povinně přeřazeni všichni naši nejlepší mládežníci. Roli jejich examinátorů rádi přijali zkušení pánové Vítězslav Musil, Marek Růžička, Bohumír Coufal a Ivo Škvír. Úvodní tři kola tohoto klání přinesla tuhé boje, z nichž jako jediný bez ztráty kytičky vyšel Marek Růžička a patří mu tak průběžné vedení. Nutno říci, že se pořádně zapotil – v prvním kole měl namále s teprve osmiletým Tomášem Mohaplem, rovněž s Matějem Hrabalem nebylo vše tak jednoznačné. Právě Matěj zatím dokazuje svou výkonnost, se kterou se neztratí ani mezi dospělými. Díky výhře s prvním nasazeným Víťou Musilem se Matěj zatím vyhřívá na hezkém druhém místě. Další pořadí naleznete v přiložených výsledcích, důležitou zprávou je, že turnaj pokračuje třemi koly ve čtvrtek 12. listopadu a bude zakončen třemi koly 10. prosince a je možné se doň ještě zapojit!

osl-10-2015-2V patnáctiminutovkách se tentokráte hrála jen jedna skupina. Dětí bylo celkem dost (18 kousků), ale dospěláci přišli jen čtyři a byli přiřazeni k našim nadějím. To byl ovšem nerovný souboj, neboť (jak je uvedeno výše) pokročilí mládežníci hráli půlhodinovky. Proto také dospělí obsadili první čtyři místa – tentokráte 100% ziskem exceloval pan Josef Oral. V kategorii mládeže zvítězil také Pepa – Losse před Pavlem Kubalou a Adamem Dokoupilem. Potěšitelná byla účast děvčat – nejlepší byla Adélka Tomášková. Pochvalu zaslouží všichni zúčastnění, znalostí a šachových schopností mají sice minimum, ale nadšení pro hru jim rozhodně nechybí!

Další turnaj se uskuteční ve čtvrtek 12.11. – turnaje jsou otevřené pro všechny – děti i dospělé, proto neváhejte a přijďte si zahrát!

Výsledky:
Olomoucká liga
Půlhodinovky