Páteční rapid v Dallas Chess Club

…na 4.kola s časovým limitem 30 minut + 5 sekund na partii jsem dne 21.10.2016 odehrál na půdě šachového klubu v texaském Dallasu.

Turnaj jsem našel na webu a protože místní klub nebyl daleko od hotelu, kde jsem trávil takřka 14 denní služební pobyt, vyrazil jsem s nejistým očekáváním. Po příchodu jsem se chtěl přihlásit do turnaje, aniž bych tušil bližší podmínky, prostě jsem si přišel zahrát.  Byl jsem jeden z prvních, bo všichni se hlásili telefonicky a přišli na uvedenou dobu zahájení. Nejprve mne organizátor Luis zaskočil, že hrát nemohu, neboť nejsem registrován v US organizaci a že FIDE není pro něj směrodatné. Najednou začal mé údaje vypisovat do počítače a následně jsem zjistil, že přeci jen v turnaji nastoupím. Mezitím jsem pořídil některé momentky z šachového klubu:

dallas1dallas2dallas3

Nakonec jsem odehrál celkem slušné 4 partie, přičemž v 1.kole jsem výhodu neuplatnil moc přesvědčivě a nakonec jsem vyhrál po špatném rozhodnutí soupeře v jeho posledních 20 vteřinách.

Rozhodující partii ve 4.kole jsem odehrál s filipínským velmistrem.

dallas4

Turnajová matematika před posledním kolem byla jednoduchá. Pro obsazení první nebo druhé pozice, které byly honorovány finanční cenou, nesmím partii prohrát s přepokladem, že dosud třetí hráč vyhraje a bude mít tak 3,5 bodu.Nakonec jsem partii z pozice síly zremizoval, když jsem nebyl s to dopočítat, zda mohu v závěrečné pozici usilovat o vítězství.

Nakonec se mi turnaj velmi vydařil. Výsledky najdete na http://www.uschess.org/msa/XtblMain.php?201610217242.0

Pro zpestření doplním několik zajímavostí:

 • povinný zápis, přičemž řada mladších využívala schválený elektronický partiářdallas5
 • k vidění několik rozličných typů šachových hodin a to jsem ještě jedny velmi zajímavé nevyfotil, neboť při čekání na vhodný okamžik pro jejich zvěčnění, najednou jejich mladý majitel po skončení partie hodiny vzal a obratně a rychle schoval zpět do batohudallas6 dallas7 dallas8 dallas9
 • celkový pohled do hracího sálu včetně momentky po skončení partií, kdy někteří ladili formu hrou sám proti sobědallas11dallas10

  Toto mé povídání zakončím několika dalšími životními zážitky a zkušenostmi:

  • návštěva NBA: Dallas Mavericks vs. Houston Rockets (91:106)
  • návštěva NHL: Dallas Stars – Columbus Blue Jackets (0:3)
  • návštěva místního rodea
  • má první a naprosto výjimečně pozitivní zkušenost s použitím UBER
  • pokud chcete něco menšího jako předkrm doporučuji Jumbo Combo v Hardrock cafe
  • BigMacTM chutná úplně stejně
  • procházka po známé Elm street
  • důležitá a neméně zajímavá doporučení jsou k vidění takřka všude

  přikládám některé momentky:

  dallas12dallas13dallas14dallas15dallas16dallas17dallas18dallas19dallas20