Pět šachových akcí v jeden den!

Ve čtvrtek 24. listopadu 2016 proběhlo hned pět šachových akcí! Dalšími dvěma koly pokračovalo Mistrovství Olomouce. Nejlépe si vedli Víťa Musil a Matěj Hrabal, oba dvakrát zvítězili! Víťa nejprve černými v královské indické pokořil Tomáše Ochmana z AŠK Olomouc a poté si poradil p. Stýblem ze Sigmie Olomouc. Matěj nejprve splnil roli favorita proti Lukáši Burešovi a poté naplno zabodoval i s Ochmanem. Dva body vytěžil také Bořivoj Novák z Hranic, který se nyní dělí o 2. místo s Matějem – oba mají 3 ze 4 za vedoucím Víťou, který je zatím 100%. Zajímavé byly výsledky mezi našimi mládežníky – Petr Ondra nejprve remizoval s Tomášem Mohaplem a poté porazil Lukáše Bureše, Emička nejprve podlehla Pepovi Lossemu a nato porazila Tomáše. Partie většinou trvaly více než hodinu, takže jsou dobrým přechodem k vážným partiím. V prosinci bude turnaj ukončen posledními dvěma koly, o výsledcích budeme informovat.

Dále se konala tradiční Olomoucká liga. Na startu open turnaje stanuli jen čtyři hráči, deset minut po začátku dorazil i pátý – Honza Šobáň. Turnaj byl velice vyrovnaný, nakonec se o první místo dělili hned tři hráči, mezi nimi i náš Jáchym Bareš, který měl bohužel nejhorší pomocné hodnocení. Honza se mnohem zkušenějšími protihráči bil statečně, dokonce se mu podařilo zvítězit nad p. Oralem, ale poslednímu místu se nevyhnul. V kategorii mládeže se střetlo 23 nejmladších nadějí, zvítězil Martin Kůdela z Horky n. M. před svým oddílovým kolegou Adamem Dokoupilem a Frantou Musilem z Droždína, nejlepší dívkou byla naše Květa Bouchalová.

olomoucka-liga-11-2016-1

olomoucka-liga-11-2016-2

olomoucka-liga-11-2016-3

Dále proběhlo druhé kolo Krajského přeboru mládeže, kterého se opět zúčastnila jen dvě družstva. Naši zástupci tentokráte neoslnili a přenechali vítězství hostům z Horky n. M.

Poslední akcí byly zkoušky trenérů 3. a 4. třídy, kde dvacítka statečných prokázala své schopnosti a písemné i ústní testy zvládla!