Pohodlné vítězství

V neděli 24. února jsme ve 2. lize přivítali na UP hosty z Veselí. Obě družstva byla poněkud oslabena, elová převaha (celkem výrazná) byla na naší straně. Faktem je, že tentokráte se zápas vyvíjel slibně již od začátku – cca po hodině hry zvítězila Nataša Richterová (3.), soupeř silně podcenil její útok a byl nemilosrdně zmatován. Přibližně po další hodině skončila partie na 4. desce. Soupeř Petra Matouška se soustředil jen na remízu, kterou nakonec ve výměnné francouzské bílými dosáhl. Vzhledem k tomu, že na některých šachovnicích jsme měli velkou převahu, ničemu to nevadilo.

Další výhru zaznamenal Radek Sluka (2.). I jeho soupeř se v zahájení pomýlil, pak sice kladl houževnatý odpor, ale Radek darovanou výhodu stylově uplatnil matem v koncovce. Tentokráte jsem vyhrál i já (1.). V anglické jsem soupeře vlákal do boční varianty, kde se mi podařilo získat převahu. Ta nebyla velká, ale ve střední hře soupeř neprohlédl mou léčku a ztratil dámu za věž a jezdce. Tato dvojice někdy dokáže dámě konkurovat, zde to ale nebyl ten případ a černá pozice se brzy rozpadla.

Vpředu tedy 3,5:0,5 a i vzadu to vypadalo dobře. Libor Zvolánek (5.) i Petr Švancara (6.) své oponenty postupně přehráli a zaslouženě zvítězili. Velmi dobře si počínal i Jarda Šobáň (7.), který měl až drtivou převahu. Pak ale stačila chvilka nepozornosti, soupeř přešel do protiútoku a Jarda se nedokázal přeorientovat na obranu a prohrál. Podivnou partii hrál Jáchym Bareš (8.). Černými stál od zahájení lépe, ale přestože soupeř hrál i nadále průměrně, nepodařilo se Jáchymovi převahu uplatnit a remizoval.

Celkově tedy 6:2. Mohlo to být i více, ale skóre honit nepotřebujeme. Na závěr nás čekají dva těžcí soupeři – nejprve průběžně třetí Kroměříž B a na závěr vedoucí Vsetín. Snad oba zápasy zvládneme se ctí!