Zdařilá sobota

V sobotu 2. března bojovali naši mládežníci opět na dvou frontách.

Devět se vydalo na Grand Prix ŠSOK mládeže do Mohelnice, pět z nich startovalo v kategorii do 10 let. Hned první kolo přineslo dvě derby – Jenda Knápek vyhrál s Květou Bouchalovou, Lenka Mikešová porazila druhého nasazeného Dana Zrůbka. Ten se z porážky dokázal oklepat, vyhrál čtyři partie v řadě, bohužel ještě jedna porážka v předposledním kole zhatila šance na celkové vítězství. Ale pět bodů ze sedmi partií zajistilo Danovi bronzovou medaili. Rovněž pět bodů zaznamenal Jenda – pět výher a prohry pouze s prvními dvěma hráči – skončil na pěkném 4. místě jen kousíček od medaile. V těsném závěsu za ním dospurtovala Lenka se 4,5 body – celkově pátá a nejlepší mezi děvčaty! Ve skupince čtyřbodových najdeme i další dva naše zástupce – Otíka Růžičku a Květu Bouchalovou, která byla třetí mezi děvčaty.

Výsledky viz http://chess-results.com/tnr420048.aspx?lan=5&art=1&fed=CZE

V kategorii do 12 let dominoval Adam Zrůbek, který svým soupeřům pustil jen jednu remízu. Adam vede i v celkovém hodnocení GP – jen tak dál! Velmi pěkné 5. místo vybojoval Matyáš Melich, Adam Kurfürst měl trošku smůlu na los – poctivě obehrál celou špičku (měl nejlepší pomocné hodnocení), ale některé partie nezvládl a získal jen 50%, což znamenalo 10. místo. Ale jsem přesvědčen, že Adam má na víc!  Rovněž 50% uhrál v kategorii do 14 let Lukáš Bureš, i on skončil 10.

Výsledky http://chess-results.com/tnr420047.aspx?lan=5&art=1&fed=CZE

H14 http://chess-results.com/tnr420046.aspx?lan=5&art=1&fed=CZE

Všem našim zástupcům v Mohelnici děkuji za výbornou reprezentaci!

Přiznám se, že ještě větší radost mi udělal výsledek 9. kola OP družstev dospělých, kde naše družstvo mládeže pod vedením Marka Růžičky zvítězilo 5:0. Všichni odehráli kvalitní partie, z nichž nejkratší trvala dvě hodiny! Právě hraní vážných partiích je jediná cesta k zdokonalování se.
Výsledky https://www.chess.cz/soutez/sachovnice/2323/kolo-9/

Fotografie z Mohelnice dodal p. Mikeš – děkujeme!