Problémy v Rychnově

V neděli 26. listopadu jsem vyrazili až Rychnova n. K. ke třetímu kolu 1. ligy. Oba soupeři nastoupili trochu oslabeni, mírným favoritem byli domácí. Zápas pro nás nezačal špatně – černými remizovali Richard Biolek jr. (1. š.) a Petr Zatloukal (5.), rovněž ostatní desky vypadaly dlouho vyrovnaně. S blížícími časovkami jsme bohužel začali chybovat my. Nejprve se v nadějné pozici zamotal Pepa Obšivač (2.) a nechal soupeře provést útok, po němž byla Pepova pozice na odpis, rovněž já (3.) jsem v časovce horší pozici ještě více pokazil a také Jarda Šobáň (7.) stál čím dál hůře. V tu chvíli soupeř Jakuba Fuksíka (4.) vynutil remízu z pozice síly a výše zmíněné partie skončily v náš neprospěch.

Tak nás nemohla potěšit ani pěkná a zasloužená výhra Petra Švancary (6.) se silným soupeřem a rovněž premiérová výhra Jáchyma Bareše (8.) v 1. lize.

Po třech kolech jsme tedy klesli na poslední místo, na první body teprve čekáme. Šanci k reparátu máme 10. prosince doma proti Starému Městu. Je třeba neklesat na mysli a pořádně zabrat!