Okresní přebor škol

Ve středu 29.11. se uskutečnilo okresní kolo přeboru škol na již tradiční půdě gymnázia Hejčín.

V kategorii 1. – 5. třída zcela dominovala ZŠ Hálkova, jejíž hráči hned obsadili první čtyři místa. Z celkového vítězství se radoval Tomáš Mohapl s plným bodovým ziskem, druhý skončil Matyáš Melich a třetí místo překvapivě ukořistil Dan Zrůbek, který v dané kategorii patřil k nejmladším. K celkovému vítězství ZŠ Hálkovy přispěli ještě Adam Kurfurst a Adam Zrůbek.

Turnaj studentů 6. –  9. tříd skončil mrtvým během prvních dvou nasazených – Matěje Hrabala a Nikoly Gregůrkové. Oba hráči reprezentující Gymnázium Hejčín potvrdili své kvality a ztratili pouze půl bodu ve vzájemné partii – na poměry zrychleného tempa velmi dobrá partie. Pomocné hodnocení nakonec přiřklo 1. místo Matějovi. Na třetím místě nečekaně umístil Lukáš Bureš ze SGO, který ztratil body pouze s vítězi turnaje. Bramborová medaile zbyla na Emu Růžičkovou ze ZŠ Stupkova, která rovněž měla 5 bodů, ale horší pomocné hodnocení. K celkovému vítězství Gymnázia Hejčín ještě přispěli Rafael Gorcs, Julija Alfimova a Šimon Procházka.

Kategorie středních škol byla opět závodem domácích studentů, ze kterých si nejlépe vedl Jáchym Bareš. Na druhém a třetím místě skončili Šimon Londin a Julia Jeřábková. Vítěznému hejčínskému týmu pomohl ještě Michal Lastič.

Celkové výsledky naleznete zde.

IMG_20171129_130737_HDR

Vítězné družstvo Gymnázia Hejčín (kategorie 6. – 9. tříd)

 

IMG_20171129_130645_HDR

Medailisté – Gregůrková, Hrabal a Bureš

IMG_20171129_123331_HDR

Vítěz turnaje Matěj Hrabal, v pozadí stříbrná Nikola Gregůrková