Statečný boj v oslabení

K prestižnímu zápasu 3. kola 2. ligy do Velkých Losin v neděli 18. 11. 2018 jsme jeli se čtyřmi náhradníky. Zatímco ve 2. kole tento trik proti Vlčnovu vyšel, včera nám přinesl první porážku. Domácí totiž nastoupili takřka kompletní a měli elovou převahu na všech šachovnicích.

My jsme samozřejmě nedali kůži lacino. Jako první se předpokladům vzepřel Petr Matoušek (3. šachovnice) proti mladému slovenskému FM Jablonickému. Černými v anglické stál dokonce lépe, ale do výhry bylo daleko, takže se spokojil s remízou. Jako druhý remizoval Jáchym Bareš (6.), který sice nabídku remízy v zahájení proti favorizovanému soupeři odmítl a v průběhu partie dokonce získal pěšce. Bohužel koncovka různobarevných střelců vyhrát nešla. Výborně sehrál partii Pepa Obšivač, který dalšího mladého slovenského FM přehrál strategicky i takticky a zavěsil. Bohužel ve stejný okamžik jsem prohrál já (1.) s GM Žilkou. Černými jsem v sicilské odevzdal pěšce, moc kompenzace jsem nezískal. Když už to vypadalo, že bych mohl mít šance na remízu, ošklivě jsem se spletl v propočtu a byl jsem efektně zmatován.

Po časovkách to tedy bylo 2:2, ale ve všech zbývajících partiích jsme stáli hůř. I proto Jakub Fuksík (4.) odmítl IM Stratilovi remízu, nakonec byl ale rád, že ji vybojoval. Pak neudržel koncovku špatného střelce proti silnému jezdci Jarda Šobáň (5.) a opačnou verzi (krátkonohý kůň proti dominantnímu střelci) Víťa Musil. Za rozhodnutého stavu dohrávala Nikola Gregůrková (8.). Ta se ve střední hře dostala do nevýhody, ale koncovku hrála vynalézavě a vytrvale a nakonec proti hráči o 500 ELO bodů silnějšímu remízu vybojovala!

Celkem tedy 3:5, jedna porážka nemusí nic znamenat, jak na tom jsme, napoví následující kola.