Talent Cup 2018

V mezinárodním turnaji mládeže Talent Cup 2018, hraném v hotelu Petr Bezruč v Beskydech, jsme měli tři zástupce. Nejlépe se dařilo Danu Zrůbkovi v nejmladší kategorii do 9 let, kde uhrál 6 bodů z 9 kol a získal celkové 9. místo z 59 hráčů. O výsledku rozhodlo předposlední kolo, kde soupeři podlehl v partii s oboustrannými šancemi. Soupeř vyvíjel tlak na Danova krále, ale otevřel přitom také postavení svého monarchy. Výsledek nebyl vůbec v průběhu vůbec jasný, ale radoval se soupeř. Nedlouho po turnaji přišlo Danovi také potvrzení účasti na jarním MČR mládeže, kde mu budeme držet palce!
V kategorii do 11 let Adam Zrůbek nejprve ve 2. kole sice porazil prvního nasazeného hráče, ale pak dvakrát prohrál a začal střídat jedničky s nulami. Nakonec získal 4,5/9. Určitě měl na víc, možná chyběla větší opatrnost a koncentrace, které je pro dobrý výsledek nutné udržet po celou dobu turnaje.
V nejstarší kategorii do 15 let získala Ema Růžičková 3,5 bodu ze 7 kol. Většinou hrála s papírově slabšími soupeři, ale potvrdilo se, že v soutěžích mládeže elo mnoho neznamená. Ani méně zkušení soupeři v této kategorii nenechávali nic zadarmo, většinou si dokázali pozici ohlídat a vážné chyby byly vidět jen zřídka. Díky zápisu partií může Ema vytěžit znalosti ještě alespoň z analýzy a snad se jí to podaří využít.

Výsledky na chess-results.com