Dva turnaje v Dlažce

Na přelomu roku proběhly v přerovském Klubu Dlažka dva turnaje. V neděli 23. 12. 2018 tradiční a oblíbené vánoční patnáctiminutovky. Tento turnaj je spíše společenskou záležitostí, při které se v adventním čase sejdou známí a kamarádi. Pro pořádek si ale uveďme, že mezi osmnácti hráči po šesti kolech se o 1. místo rozdělili favorité FM František Vrána ze Starého Města a náš IM Radek Sluka. I další místa obsadili vesměs naši hráči – třetí byl Jáchym Bareš, 5. Víťa Musil, 6. Michal Hrabal, bratři Zrůbkové dělili 9. místo a zároveň byli nejlepšími žáky. Mezi vítěze se také vklínil známý trenér a rozhodčí – Miroslav Hurta z Rajhradu.

Na Nový rok se sešlo 17 nejvěrnějších ctitelů bohyně Caissy, aby změřili síly v třídenním klání. Hrálo se tempem hodina na partii, většina partií se rozhodovala až v časových tísních. I v tomto turnaji se naši reprezentanti rozhodně neztratili. Vítězslav Musil byl 2. nasazený a spolu se známým vsetínským matadorem Stanislavem Juříčkem byli jednoznačnými favority. Víťa nevděčnou roli favorita splnil, když ze sedmi partií šest vyhrál a prohrál jen s Juříčkem a ziskem šesti bodů v turnaji zvítězil. KM Juříček totiž ztratil půlbod již v 1. kole a v 5. kole senzačně prohrál s Emou Růžičkovou, která se soupeře nezalekla ani při deficitu takřka 700 bodů!

Ema odehrála celý turnaj výborně a nekompromisně – 5x vyhrála a prohrála jen s Víťou a Nikolou Gregůrkovou. V posledním kole sice měla štěstí, když soupeř vyhranou pěšcovku prohrál na čas, ale i hodiny k šachu patří. Ema tedy skončila třetí a vyhrála kategorii žen i mládeže. Jen o půl bodu méně vybojovala a 4. místo obsadila Nikola. Obě děvčata předvedla vyzrálé výkony, věřím, že se jim bude dařit i v dalších bojích. O 5. místo se podělili hráči z Horky – zkušený Martin Malenovský a čtrnáctiletý Michael Černý, který velmi příjemně překvapil a jeho výsledek mohl být ještě lepší, kdyby předposlední partii neprohrál kvůli zazvonění mobilu. Velmi pěkně zahráli také Lenka a Radek Mikešovi – oba statečně vzdorovali papírově silnějším soupeřům a získali nejen ELO body, ale především cenné zkušenosti.

http://chess-results.com/tnr404480.aspx?lan=5