Turnaj přátelství 2024 – 16 medailí pro A64 Grygov!

Ve dnech 29. – 31. března 2024 jsme spolupořádali na Přírodovědecké fakultě UP Olomouc již 26. ročník Turnaje přátelství, který byl krajským přeborem ŠSOK všech věkových kategorií. Zúčastnilo se 98 hráčů. Hrálo se tempem 50 minut na partii + 10 sekund za každý provedený tah.

V kategorii A se utkalo 28 borců, my jsme měli tři želízka v ohni. Petr Švancara zpočátku nemohl najít správný rytmus hry, skvělým finišem 3/3 se celkovým ziskem 6/9 vyhoupl na 5. místo celkového pořadí a v KP jednotlivců dokonce získal stříbrnou medaili!

Naopak druhou polovinu soutěže měli slabší oba bratři Zrůbkové, oba nakonec získali jen 4 body a skončili na 18. (Dan) a 19. místě (Adam) celkového pořadí. Není každý den posvícení a příště to určitě zase bude lepší.

Kategorie B byla nejpočetnější – zúčastnilo se jí 54 převážně mladých hráčů. Bohužel těsně před turnajem onemocněli Květa Bouchalová a Lukáš Maslaňák, kteří by jistě ve svých kategoriích usilovali o krajské medaile. Nakonec jsme do turnaje vyslali 9 hráčů, věřili jsme, že zejména Mikešovi a Jenda Knápek zabojují o celkové vítězství. Skutečně tomu tak bylo – skvělý výkon předvedl  Jan Knápek, který svým soupeřům nedovolil ani jednu remízu!

Druhé místo získala Lenka Mikešová (A64 Grygov) ziskem 7/9, která také neměla se soupeři velké slitování.

Radek Mikeš hrál některé partie trochu nejistě,  přesto skončil 5. se 6 body.

Velmi pěkně hrála i Valentýna Sochorová, která tentokráte měla slabší závěr, přesto vytěžila 5,5 bodu a 12. místo.

Stejný počet bodů získal a o příčku za Valentýnou skončil Adam Kurfürst, který těžil ze svých zkušeností.

Na 50% skončili Klára Barešová a Manfred Líbal. Kláru stále limituje malá praxe, bez ní to lepší nebude.

Naopak Fredy opět předvedl na svůj věk vyzrálou hru a roste v oporu našich mládežnických týmů.

Ve druhé polovině startovního pole skončili naši dva noví členové – Radek Peška a Jakub Pagáč. Oba už jsou dospělí, ale svou šachovou kariéru teprve začínají a mají veškeré předpoklady pro další výkonnostní růst.

V KP zazářila především Lenka, která získala 4 zlata – ženy, D20, D18, D16 a přidala stříbra v H 18 a H16!

Výborné jsou také tři zlata Jendy Knápka – H18, H16 a H14. Čtyři bronzy vybojovala Valentýna Sochorová – ženy, D20, D18, D16. A zlato v H12 přidal Manfred Líbal.

Turnaj C byl určen seniorům nad 60 let. Program byl volnější, hrálo se jen 7 kol. Vedle hráčů z Polska, Havířova, Brna, Prahy, Karlovarského kraje nás reprezentoval Vítězslav Musil (A64 Grygov). Víťa předvedl bojovný a kvalitní výkon a ziskem 5,5/7 skončil druhý, rovněž v KP bral stříbro!

Víťa vlevo

Na závěr foto našich hráčů a příznivců přítomných na turnaji.

Výsledky všech turnajů viz https://chess-results.com/tnr908694.aspx?lan=5&art=0

Všem našim hráčům děkujeme za skvělou reprezentaci klubu a za pomoc při organizaci turnaje!

Také děkujeme našemu dvornímu fotografovi Kamilu Mikešovi.