Úspěšný listopad

V půli listopadu se v Olomouci konala dvě důležitá mládežnická klání. Nejprve v pátek 13.11.  proběhl na Gymnáziu Hejčín okresní přebor škol. V kategorii 1.-5. tříd ZŠ naši zástupci zcela dominovali. Výbornou formu měla Nikola Gregůrková, která porazila všechny soupeře a získala zlato nejen v kategorii dívek, ale i v absolutním pořadí. O bod méně, tj. 6/7 vybojoval Pavel Kubala, který získal stříbro, 5,5 bodu měli Tomáš Mohapl a Ema Růžičková. Pomocné hodnocení přisoudilo bronz Tomášovi, Emičku potěšilo alespoň stříbro mezi dívkami. I další místa v pořadí obsadili naši reprezentanti – 5 bodů získali Lukáš Bureš a Pepa Losse. Rovněž v kategorii středních škol byli naši borci na špici výsledkové listiny – první byl František Kamarád a druhý Matěj Hrabal.

Samozřejmě mnohem těžší konkurence se sešla 17.11. na UP Olomouc při prvním turnaji krajské GP mládeže v rapid šachu. V kategorii do 10 let jsme měli tři zástupce. Výborně se předvedl Tomáš Mohapl – ztratil jedinou půlku a v turnaji zvítězil ziskem 6,5/7. Pěkně hrál i Matyáš Melich – 4 body se silnými soupeři znamenalo 7. místo. Pod své možnosti zahrál Adam Kurfürst, omluvou mu ale byly menší zdravotní problémy.

V kategorii do 12 let držela náš prapor nahoře především děvčata – Ema Růžičková a Nikola Gregůrková. Nemilosrdný los posledního kola je svedl dohromady. V tomto prestižním duelu zvítězila Ema a ziskem pěti bodů se dotáhla na 5. místo, naopak Nikola klesla na místo 11. Ovšem zlato a stříbro mezi děvčaty braly naše amazonky suverénně. Klukům se v této kategorii dařilo méně. Honza Šobáň sice vybojoval 4,5 bodu a 9. místo. Honza je ale zvyklý na lepší umístění a stejně jako Nikola byl se svým výkonem zdravě nespokojen. 50% zaznamenal Pepa Losse, ještě méně Pavel Kubala, Lukáš Bureš a Martin Losse. Všichni jsou určitě schopni zahrát lépe a věřím, že na dalších turnajích to dokáží.

V kategorii do 14 let se statečně bila Jana Obšivačová, 4,5 bodu znamenalo 5. místo a stříbro mezi děvčaty. Až desátý byl Vojta Kubala, ale přechod na gymnázium není jednoduchý a Vojta v současné době musí věnovat většinu času škole. Dvanácté místo Petra Ondry je průměrné, určitě může být úspěšnější. V dorostu se do posledního kola ucházel o vítězství v turnaji Jáchym Bareš, nakonec byl 2.

Druhý turnaj GP se koná 12.12. ve Vinarech, věřím, že většina našich nadějí se těší už teď!