Úspěšný vstup do nové sezóny

Po loňském trápení A – družstva a sestupu z 1. ligy jsme v neděli 14. října zahájili působení ve 2. lize, kde si chceme trochu zlepšit náladu a pokusit se zabojovat o návrat o patro výše.

Na úvod jsme zajížděli na půdu ambiciózního nováčka z Kunovic. Rozhodně jsme nechtěli nic podcenit a kromě Libora Zvolánka, jenž nemohl hrát, jsme nastoupili kompletní. Rovněž domácí hráli takřka v základní sestavě, přesto jsme byli favority. Jak je ve vyšších soutěžích zvykem, cca hodinu a půl se nic nedělo. Pak jsem remizoval opakováním tahů já (1. šachovnice). Zanedlouho přidala svou první výhru v našem dresu Nataša Richterová (4.), když využila zaváhání soupeře v koncovce k zisku figury. V loňském roce měla Nataša trochu smůlu na soupeře a barvy (hrála převážně černými), letos to určitě bude lepší. Pak remizoval Pepa Obšivač (2.), jenž nedokázal proti naši úspěšné olympioničce – WGM Joaně Worek získat bílými převahu. Stav byl tedy 2:1 pro nás a na všech zbývajících šachovnicích jsme stáli lépe!

Velkou pochvalu zaslouží naše tři poslední desky – Jakub Fuksík, Petr Švancara a Jarda Šobáň. Všichni bojovali proti Elově slabším soupeřům, ale nic nepodcenili a zodpovědným a trpělivým výkonem dovedli své partie k vítězství, čímž rozhodli o výsledku zápasu. O výhru usiloval i Petr Zatloukal (5.). Přes drobné zaváhání v zahájení měl celou partii iniciativu, získal pěšce, ale soupeř dobrou hrou uhájil půl bodu. Borcem nakonec byl Radek Sluka (3.), který černými zvolil Volžský gambit a i přes snahu soupeře otupit hru se mu podařilo vyvolat divoké zápletky. V nich sice jednou zaváhal, celkově si počínal mnohem obratněji a zaslouženě zvítězil.

 

Zrodilo se tedy vysoké vítězství 6,5:1,5, po němž jsme v čele tabulky. Jak na tom doopravdy jsme, ukážou až následující kola.