V dorostenecké lize opět 1:1

V sobotu 23. ledna 2016 pokračovala 1. liga mladšího dorostu dalším dvojkolem, ve kterém jsme se utkali s mládežníky z Kuřimi. Problémy nastaly již při skládání sestavy, nakonec se šest statečných našlo, ale opět jsme nastoupili oslabeni. Proto jsme proti Kuřimi A rozhodně nebyli favority. Zápas se vyvíjel dost jednoznačně – Tomáš Mohapl (5. šachovnice) tak dlouho váhal s rošádou, až se jeho král v centru dostal pod matový útok. Druhou nulu přidal Petr Ondra (6.) bílými, který také už v zahájení sezobl otráveného pěšce a přišel o figuru. O něco lépe se předvedla Jana Obšivačová (4.), jenž měla s favorizovanou Julií Richterovou o něco lepší pozici, pak ale nastal zkrat, ztráta figury a další odpor byl jen symbolický. Hodně nadějná byla pozice Honzy Šobáně (3.). Poté ale bohužel Honza podcenil soupeřův útok a byl nucen kapitulovat. Radost nám přinesly jen první dvě šachovnice, kde David Kovařík a Jindra Jelínek pěkně vyhráli a stanovili tak končený výsledek 2:4.

V odpoledním kole jsme si chtěli zchladit žáhu na Kuřimi B. Bohužel hodně nezodpovědně pojal svou partii Honza Šobáň. Nechal se soupeřem strhnout k rychlé hře, brzy ztratil dámu za věž a figuru, poté ještě přišel o jezdce a po půl hodině hry jsme tak prohrávali 0:1. Naštěstí trpělivě se tentokrát předvedl Petr Ondra, svého nezkušeného soupeře připravil o pěšce, poměnil většinu figur a vyrovnal. Do vedení nás dostala Jana Obšivačová. Jana předvedla pěkný útok. První mat sice ještě minula, druhý už ale dala a bylo to. Na 3:1 zvýšil náš host z Kunovic na 1. desce David Kovařík – viz partie. Hodně pasívně hrál svou partii Tomáš Mohapl. V koncovce se ale naštěstí vzchopil a s pomocí soupeře dovedl partii do remízy, která znamenala naši zápasovou výhru. V poslední partii Jindra Jelínek pokazil svou pozici a dovolil tak soupeři korigovat výsledek na 3,5:2,5.

Vzhledem k výše zmíněným problémům se sestavou je i jedna výhra dobrá. Zatím držíme nesestupovou pozici, ale v posledních čtyřech kolech v dubnu budeme muset ještě máknout!

dliga201501223-1dliga201501223-2dliga201501223-3dliga201501223-4