Zádrhel v 1. lize

V neděli 12. listopadu 2023 jsem na domácí půdě UP Olomouc ve 2. kole 1. ligy přivítali družstvo Vlčnova. Samozřejmě jsme chtěli navázat na vítězství v 1. kole. Náš plán ale začal váznout již před zápasem, když onemocněl náš lídr Richard Biolek ml. Ríša nakonec obětavě nastoupil, ale musel se spokojit s rychlou remízou proti slabšímu soupeři. Druhou remízu jsem přidal já (černými na 2. šachovnici) proti IM Zpěvákovi.

Bojovalo se tedy na šesti deskách. Bohužel zhruba po dvou a půl hodinách hry se začaly rýsovat problémy na posledních dvou deskách. Libor Zvolánek (7.) bílými i Jakub Fuksík (8.) černými zaváhali při přechodu ze zahájení a soupeři svou převahu nepustili a dotáhli partie do výhry. Bohužel Radek Sluka (3.) ani Pepa Obšivač (5.) bílými nic nezískali a přes veškerou snahu jen remizovali.

O vyrovnání tak bojovali naši černí hrdinové – Milan Žůrek (4.) a Laďa Vaněk (6.). Milan stál dosti podezřele, ale po výměně několika figur se zdálo, že by v koncovce mohl mít šance. Laďa hrál dost riskantně a objektivně stál asi na prohru. Jeho soupeř se ale dobře nezorientoval a rázem byl na koni náš borec. Bohužel cestu k výhře nenašel a partii jen zremizoval. Nakonec i Milan remizoval, a tak jsme prohráli 3:5 bez jediné vyhrané partie. Příště musíme zabrat víc!