Zhodnocení družstva A – velmi dobrá sezóna ve 2. lize!

V neděli 31. března 2019 jsme hráli rozhodující duel 2. ligy se Vsetínem – k postupu jsme potřebovali vyhrát. Hosté přijeli v základní sestavě, nám chyběla Nataša Richterová a Jarda Šobáň, dal se očekávat vyrovnaný souboj.

První dvě hodiny se zápas vyvíjel normálně, pak jsem jako první remizoval já na první šachovnici. Bílými jsem měl rovnou, ale poměrně ostrou pozici a čas mi ubíhal nějak rychle, proto jsem se rozhodl neriskovat. Poté zavěsil černými Jáchym Bareš (8. š.), který výhodu ve věžovce uplatňoval tak, že dal mat! Ve všech zbývajících partiích měli výhodu bílí, jen na dvojce držel Pepa Obšivač černými rovnou pozici. Zápasová iniciativa byla tedy na naší straně. V následující hodině ale jako by zapracoval zlý duch a naši hráči své pozice pokazili a naráz jsme stáli všude hůř. Dvě partie jsme prohráli a ve zbývajících byla zaknihována (pro nás často milosrdná) remíza. Zkrátka a dobře Valaši zvládli rozhodující zápas výrazně líp a zaslouženě postupují do 1. ligy!

Výsledek posledního kola by ale neměl vrhnout stín na celou sezónu, vždyť z jedenácti zápasů jsme osm vyhráli, jeden remizovali a dva prohráli a zaslouženě obsadili 2. místo! Oporami byli zejména Radek Sluka – 6/8 a Petr Švancara – 7/9, velmi se dařilo Nataše Richterové a Petru Matouškovi – 4/5, s mladistvým elánem hrál čerstvý šedesátník Libor Zvolánek – 5,5/7, výborně se prezentoval i juniorskou kategorii pozvolna opouštějící Jáchym Bareš – 5/7. Ale i všichni ostatní hráli velmi dobře, potěšující je, že máme poměrně kvalitní lavičku náhradníků.

Podrobné výsledky viz http://chess-results.com/tnr370839.aspx?lan=5&art=1