Grand Prix Zábřeh 2019

V sobotním turnaji Grand Prix se podařil „double“ Danovi a Adamovi Zrůbkovým, když oba vyhráli své kategorie do 10 a 12 let s plným počtem bodů! Když budeme pokračovat podle bodového zisku byl z A64 Grygov dalším nejlepším Adam Kurfürst, který v kategorii do 12 let získal 5 bodů a 5. místo.

Skupinku se ziskem 4,5 bodů vytvořili Oto Růžička (4. místo do 10 let), Matyáš Melich (8. místo do 12 let) a Ema Růžičková (5. místo do 14 let, nejlepší dívka do 14 let). Otíkovi vyšel „švýcarský gambit“, kdy prohrál první dvě kola a pak následovala šňůra bodů. Matyáš podává na posledních turnajích dobré výkony a zaslouženě se umísťuje v první desítce. Dvě partie pokazil zbytečnými chybami a tak mohl být výsledek i o něco lepší. Ema se také měla některým chybám vyhnout a nějaký bodík navíc ještě urvat.

Mezi čtyřbodové se zapsali Jan Knápek (7. místo do 10 let), Lenka Mikešová (8. místo a 2. dívka do 10 let) a Radek Mikeš (7. místo do 14 let). Vyzvednout je potřeba Radkův výkon, protože hrál se všemi pozdějšími medailisty.

Pro změnu „obětí“ švýcarského systému se stala Květa Bouchalová, která zahájila 3/3, ale na předních stolech se jí nedařilo a u tohoto bodového zisku také zůstala. Díky zkušenosti z nedávného Mistrovství ČR, ale „závodní“ hru alespoň zpomalila.

V kategorii do 18 let sváděla tuhé boje Jana Obšivačová, vydřela sice jen 2,5 bodu a i tak zde byla 3. nejlepší dívkou.

Kategorie A
Kategorie B
Kategorie C
Kategorie D