ZŠ Hálkova a G Hejčín na Mistrovství ČR škol

Mistrovství ČR školních týmů se konalo ve Zlíně ve dnech 20. -21. 6. 2017.

Družstvo ZŠ Hálkova Olomouc ve složení Tomáš Mohapl, Adam Kurfürst, Matyáš Melich, Adam Zrůbek a Dan Zrůbek (tj. tři žáci 4. třídy, jeden třeťák a jeden druhák – všichni členové A64 Grygov) startovalo v kategorii 1. – 5. třída. Konkurence nebyla vůbec slabá -32 týmů z celé republiky, které musely postoupit z okresních a krajských kol. Přesto naši žáci hráli výborně a většinu turnaje se pohybovalo v první desítce pořadí. Bohužel porážky v dvou posledních kolech znamenaly pád na průměrné 17. místo. Zejména mrzí poslední kolo, kdy soupeři byli k poražení, ale my jsme jim body na některých šachovnicích doslova darovali.

K individuálním výsledkům:

První šachovnici spolehlivě pokryl Tomáš Mohapl – 5,5/9 je velmi dobrých.

Naopak na 2. šachovnici jsme trpěli – Adam Kurfürst jakoby se vrátil o 1 – 2 roky ve svém vývoji zpět a uhrál jen 1,5/8 – velká škoda.

Slušně hrál Matyáš Melich – 3,5/8 – škoda slabšího závěru!

Adam Zrůbek nasbíral 4,5/8, ale dvě nuly na konec turnaje jsou špatné!

Dan Zrůbek – 3/3 – získával zkušenosti, ale zároveň mile překvapil.

V kategorii 6. – 9. třída startovalo G Hejčín (z 50% tvořeno našimi členy) – finální 5. místo je největším úspěchem Gymnázia Hejčín za dlouholeté účasti na přeboru škol a vzhledem k nevyrovnanosti výkonů jsme na vyšší příčky pomýšlet nemohli.

Šimon Londin (SK Prostějov) na první desce začal první den dobře (4/5), ale druhý den hrál hluboko po své možnosti a výsledných 5,5 bodů je nejvýše průměrný výsledek.

Zmiňovanou nevyrovnanost týmu zajistil Matěj Hrabal na 2. desce, když první den s výjimkou šťastné výhry ve 2. kolem podal konzistentní výkon 1/5. Druhý den to bylo lepší (2/4 – celkem 3/9), ale pořád to byl výkon velice podprůměrný.

Největší oporou byl dozajista Honza Kolář (Mohelnice) na třetí desce, který se svým výsledkem 7/9 tým táhl, škoda jen zbrklé prohry v posledním kole.

Poslední desku hájila Nikola Gregůrková, které rychlejší tempo příliš nevyhovuje, ale i přesto dokázala uhrát slušných 6/9.

Honza s Nikolou tuto kategorii mohou hrát ještě 3 roky, snad se je někdo v jejich výkonech pokusí napodobit.

Připojujeme pár partií gymnazistů – upozorňujeme, že šlo o rapid. Partie hráčů Hálkovy za zaznamenání nestály – většinou rozhodly hrubé chyby.

Klikněte na pole s tečkami pro výběr partie:

 

mcr-skol-2017-1 mcr-skol-2017-2 mcr-skol-2017-3 mcr-skol-2017-4 mcr-skol-2017-5 mcr-skol-2017-6