4. – 7. kolo dorostenecké ligy

4. prosince loňského roku jsme jeli do Krnova k dalšímu dvojkolu dorostenecké ligy. Kvůli Covidové karanténě nám chyběli sourozenci Mikešovi. Nejprve jsme se střetli s domácím Áčkem. Tento duel vůbec nevyšel prvním třem hráčům – postupně své nadějné pozice prohráli Adam Zrůbek, Ema Růžičková i Dan Zrůbek. A když se k nim přidal i dosud 100% Otík Růžička, byl zápas rozhodnut. Korigovali výhrou Květa Bouchalová a remízou Adam Kurfürst.

Odpoledne jsme se utkali s domácím Béčkem, tentokráte jsme se pomstili výhrou 5,5:0,5, když jedinou remízu ztratil Dan.

V sobotu 15. ledna 2021 jsme na domácích šachovnicích přivítali Kunovice a Loko Brno. Měli jsme problémy se sestavou, a tak si na posledních dvou šachovnicích měli svou premiéru odbýt Valentýna Sochorová a Jenda Knápek. Oba soupeři ale měli evidentně ještě větší problémy než my a přijeli jen se čtyřmi hráči. Valentýnka i Jenda tak 2x vyhráli bez boje. Nicméně oba zápasy byly docela dramatické. Proti Kunovicím sice rychle zavěsil Adam Kurfürst (4. šachovnice), první tři desky ale nebyly vůbec jasné. Lenka Mikešová (3. š.) nesehrála dobře zahájení a dostala se do problémů. Pak ale začala hrát vynalézavě, a především takřka bez chyb a partii zaslouženě otočila. To bylo velmi důležité, neboť Adam Zrůbek (1.) v podstatě nepřežil zahájení a asi od 12. tahu stál na prohru, což soupeř přesvědčivě dokázal. Bohužel i Ema Růžičková (2.) nakonec prohrála celkem nadějnou pozici.

Odpoledne se velmi pěkně rehabilitoval Adam Z., ale zbývající trojice sice bojovala urputně a relativně dlouho, ale nepříliš úspěšně, a nakonec všichni prohráli a stanovili konečný výsledek 3:3. Je to veliké poučení, že i s mankem dvou kontumací lze bodovat!

Po 7. kole jsme na slušném 4. místě, jak vše dopadne, rozhodnou čtyři kola v dubnu.

Podrobné výsledky viz https://www.chess.cz/soutez/2702